Mladé dievča chcelo skočiť z mosta a zomrieť: Vďaka tomuto mužovi sa jej to však našťastie nepodarilo a dodnes mu za to ďakuje!

Samovražda je niečím, čím mnoho ľudí rieši svoje problémy. Rovnaké to bolo aj u mladého iba šestnásťročného dievčaťa, ktoré sa rozhodlo skočiť z mosta.

To však uvidel Martin Qviström, ktorý danú trasu jazdil každý deň na svojom bicykli, keď mieril do práce. Toto ráno však nielen jemu zmenilo život.

Uvidel mladé dievča, ako stojí na moste na zábradlí a ako sa chystá skočiť.

Poriadne šliapol na pedále, aby k nej dorazil v čas. Medzi tým na ňu z plných pľúc volal, aby hlavne neskákala a aby sa ešte zastavila a všetko si rozmyslela. V tej chvíli už dochádzal k dievčaťu na moste a bol od nej iba pár metrov.

Medzi ním a dievčaťom bol plot. Neváhal, pretiahol plotom svoje ruky a dievča chytil za pás a pritiahol ju smerom k plotu, k sebe.

Pevne ju držal a bol rozhodnutý že ju nepostí do doby, než na miesto prídu záchranári, ktorým ju odovzdá. Medzi tým jej začal rozprávať niečo, čo dievča úplne zarazilo.

Martin Qviström začal rozprávať príbeh o svojom bratovi. Aj pre neho mala byť samovražda vyriešením všetkých problémov.

On sa skutočne zabil. Jeho čin však poznamenal mnoho ľudí. Hlavne potom rodinu a taktiež priateľov. Odišiel zo sveta, ale týmto krokom ublížil všetkým, ktorí ho poznali a ktorí ho mali radi.

Martin  dievčaťu povedal, že nikdy nedopustí, aby sa zabil niekto ďalší.

Dôvodom plánovaného skoku mali byť nezhody v rodine. Dievča povedalo o problémoch doma a o tom, že jej rodičia nemajú radi. A samovražda tak mala všetko vyriešiť. Martin ju však od toho odradil a povedal jej, že všetko sa v dobrej obráti a jedného dňa bude skutočne šťastná.

Na miesto dorazili záchranné zložky. Muž dievča záchranárom opatrne odovzdal. Tí si ju hneď vzali do starostlivosti. Ešte, než dievča odišla sanitka šiel za ňou a dal jej lístok so svojím číslom. To preto, že mu má zavolať kedykoľvek sa bude cítiť zle.

Že jej nahradí rodičov a o všetkom sa s ňou porozpráva. Bolo to nádherné gesto, ktoré obom zmenilo život.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!