Muž dostal omylom 286-násobok svojho platu: To, čo urobil s peniazmi, vás prekvapí…

V máji tohto roku zostal výrobca klobás z Čile veľmi prekvapený, keď videl, že na jeho bankovom účte je vyplatený až 286-násobok jeho obvyklého platu.

Peniaze zamestnancovi evidentne zatočili hlavou, pretože aj napriek prísľubu vrátenia peňazí svojej firme späť, muž zmizol.

Podľa zástupcu spoločnosti namiesto bežných 500 tis pesos (515 eur), na účet muža bolo prevedených viac 165 398 851 pesos (asi 170-tisíc eur). To je asi 286-krát viac!

O chybe bolo okamžite informované vedenie spoločnosti. To potvrdilo, že k takejto chybe došlo a požiadalo zamestnanca o vrátenie peňazí. Muž sa najskôr snažil spolupracovať a ubezpečoval ich, že na druhý deň pôjde do banky situáciu napraviť. No na druhý deň od neho firma nedostala žiadne správy a muž sa v práci neukázal.

Nakoniec sa ho firme podarilo vypátrať, no muž predstieral, že sa mu v živote vyskytlo množstvo rôznych záležitostí a opäť sľúbil, že všetko napraví. Očividne to bol len manéver na získania viac času a obohatený zamestnanec neodolal pokušeniu nechať si peniaze.

Muž jednoducho zmizol bez toho, aby peniaze vrátil a 2 júna im bola doručená jeho rezignácia a výpoveď. Je pravdepodobné, že firma podá žalobu, aby muža našli a peniaze im vrátili.
Čo sa mužovi podarilo urobiť s peniazmi, ktoré dostal omylom, zatiaľ môžeme len hádať.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.