Muž kúpil tomuto bezdomovcovi každý víkend kávu: Jedného dňa sa mu za to odvďačil!

Dobré skutky môžu zmeniť život! Niekedy stačí šálka kávy alebo rozhovor pri čakaní na autobus na zlepšenie nálady niekomu, kto to najviac potrebuje.

Osloviť niekoho, kto to potrebuje, stojí tak málo a úsmev, ktorý vám človek vráti, stojí za veľa!

Ten, kto často prejavuje láskavosť ľuďom, ktorí sa nemajú tak dobre ako on, je Joe Wilson. Joe každý víkend navštevuje kaviarničku Glasgow’s Old Salty’s a dá si tam raňajky. A veľmi často sa stretáva s mužom menom Daniel. Zakaždým ku kúpi šálku kávy. V priebehu rokov sa Joe s Danielom mimoriadne spriatelili a Joe dokonca platil za kávu pre Daniela vopred, aj keď tam muž fyzicky nebol.

Keď sa muž bez domova v kaviarničke ukázal, mohol sa zahriať šálkou kávy.

Daniel nebol vždy bezdomovec: predtým ako žil na ulici, pracoval ako kuchár, no prišiel o prácu a o domov. Dnes sa opäť snaží postaviť na vlastné nohy a veľmi si váži, čo pre neho Joe robí.

V rozhovore pre Daily Record povedal: „Joe je taký milý chlapík. Vždy sa so mnou začne rozprávať a kúpi mi kávu. Nie je to bohatý chlap ani nemá mnoho peňazí na rozdávanie, je to len skvelý, milý človek.“

Samotný Joe sa rozhodol podeliť o príbeh na svojom facebookovom účte, kde sa zdôveril o príjemnom prekvapení, ktoré jedného dňa zažil.

V jedno sobotné ráno išiel Joe ako obvykle na raňajky do kaviarne, no keď išiel k pokladni zaplatiť, pokladníčka mu odpovedala, že účet už má zaplatený. Daniel mu ho zaplatil vopred, ako to zvykol robievať on jemu!

„Dnes som urobil všetko rovnako ako zvyčajne, ale keď som mal zaplatiť za raňajky, dievča pri pokladni mi povedalo, že Daniel už za mňa zaplatil. Vraj vyhral 20 libier zotretím tiketu v lotérii a chcel sa mi poďakovať za to, čo som pre neho urobil,“ napísal Joe.

Joe sa neskôr dozvedel, že Daniel nevyhral žiadne peniaze, pretože si nikdy lotériový lístok. Iba využiť túto lož, aby sa Joe nerozčuľoval, pretože Daniel si nemohol dovoliť kúpiť kávu ani pre seba, a tak je toto gesto vďačnosti ešte cennejšie!

Dobro sa opláca dobrom, čo poviete? 🙂

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.