Muž prestal chodiť do práce, pretože mu ochorel synček: Keď sa to však dozvedeli jeho kolegovia, urobili niečo skutočne úžasné!

V ľudskom živote sa nachádza niekoľko pekných momentov, na ktoré nikdy nezabudneme. Bohužiaľ sú medzi nimi aj momenty a obdobie, na ktoré by sme radšej zabudli, pretože nám priniesli skôr smútok, starosti a žiaľ.

Všetko má však svoj dôvod, a keď je človek silný a bojuje s tým, môže sa všetko nakoniec v dobré obrátiť.

Podobný je aj príbeh o otcovi a jeho synovi, o ktorom by sme vám dnes radi povedali.

Andreas Graf spolu so svojou manželkou a malým synom boli šťastnou a milujúcou rodinou. Jeden rok sa pre nich bohužiaľ stal veľmi tragickým. Andreasova žena trpela vážnym srdcovým ochorením, ktoré sa zdalo byť pod kontrolou. Ako sa však ukázalo neskôr, žena z ničoho nič zomrela. Muž z toho bol samozrejme v šoku a ťažko to zvládal, pretože so synom zostal sám. Netušil však, že to nie je jediný šok, ktorý v ten rok zažije.

V tom istom roku bola totiž jeho synovi Júliusova diagnostikovaná leukémia.

Pred nedávnom mal ženu a zdravého syna, dnes sa všetko otočilo a pripadalo mu, že je celý svet proti nemu. Andreas sa rozhodol, že si zoberie dovolenku a v práci o ňu požiadal. Dali mu neplatené voľno, aby sa mohol naplno venovať svojmu chorému synčekovi.

Jeho kolegovia si však samozrejme všimli, keď sa dlhšie neukazoval v práci. Všetci sa rozhodli spraviť niečo veľkolepé, čo sa len tak nevidí.

Dobrovoľne sa ponúkli, že budú pracovať nadčasy a zárobky, ktoré za nadčas dostanú, darujú Andreasovi, aby mu zaplatili neplatenú dovolenku. Peniaze nutne potreboval, pretože liečba bola drahá. Bez práce ich samozrejme ubúdalo.

Viac ako 650 zamestnancov odpracovalo vyše 3 300 hodín nadčasov, aby sa mohol Andreas starať o svojho chorého syna.

Muž bol týmto gestom svojich kolegov nesmierne dojatý a nemohol zadržať slzy. „Bez takejto obrovskej pomoci by som to určite nezvládol, nesmierne si to cením a vážim a nenachádzam slová vďaky. Ďakujem všetkým, nikdy na to nezabudnem.“

Takéto príbehy vracajú vieru v ľudstvo a dokazujú, že v srdciach ľudí ešte stále existujte dobro, súhlasíte?

To sa len tak nevidí, čo poviete? Zdieľajte tento príbeh so svojimi priateľmi na Facebooku!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!