Myslela si, že jej píše jej zosnulý ocko zo záhrobia a takmer sa jej podlomili kolená: Skutočnosť bola však iná…

Každý z nás, kto niekedy prišiel o blízkeho človeka sa s takou situáciou  len veľmi ťažko zmieroval. Snažíme sa pýtať sami seba, prečo práve on musel opustiť tento svet? Prečo?

23-ročná žena Chastity Pattersonová bola smrťou svojho otca tak zdrvená, že mu po jeho skone napísala SMS správu. Bol to pre ňu spôsob, ako sa s tragédiou vyrovnať. Neočakávala však, že dostane odpoveď v deň štvrtého výročia otcovho úmrtia. Príbeh tohto dievčaťa už zostane v pamäti mnohých užívateľov internetu.

Chastity nikdy nedúfala, že na tieto správy dostane odpoveď. Zoznam SMS správ pre jej zosnulého otecka bol skôr akýsi denník textových správ otcovi. Necítila sa tak na svoje problémy sama. Keď v deň štvrtého výročia smrti jej otca napísala ďalšiu SMS, stalo sa náhle niečo, z čoho sa jej podlomili kolená.

„Ahoj ocko, to som ja. Zajtra bude opäť ťažký deň. Sú to 4 roky, čo som ťa stratila a neuplynie deň, kedy by si mi nechýbal. Za ten krátky čas sa toho stalo veľa, ale určite to všetko vieš, pretože ti o tom pravidelne píšem. Porazila som rakovinu a neobjavila sa odvtedy, čo si preč – všetko ako som sľúbila. Dokázala som zmaturovať s vyznamenaním. Zamilovala som sa a bohužiaľ mi niekto zlomil srdce (viem, že by si ho za to „zabil“).“

„Som silná, posilnilo ma to ešte viac. Som teraz silná žena. Stratila som všetkých priateľov a siahla som si na dno, ale našla som niekoho, kto vstúpil do môjho života a zachránil ma. Bojím sa svadby a toho, že budem musieť ísť uličkou sama. Nebudeš u mňa, aby si mi hovoril, že bude všetko v poriadku. Ale vieš čo? Robím všetko správne a ty by si bol hrdý na to, akú som dnes ženou. Chcela som ti povedať, že ťa veľmi milujem a chýbaš mi,“ napísala Chastity.

Chastity si myslela, že si opäť len uľavila od svojho trápenia a môže odložiť telefón. Lenže potom sa stalo niečo, čo rozhodne nečakala.

Dostala odpoveď. Po štyroch rokoch dostala odpoveď na správu:

“Ahoj zlato, nie som tvoj otec, ale posledné 4 roky dostávam všetky tvoje správy. Teším sa na tvoje ranné textovky a večerné správy. Volám sa Brad a stratil som svoju dcéru pri autonehode. Tvoje správy ma udržali nažive. Keď mi píšeš, viem, že je to správa od samotného Boha. Je mi ľúto, že si stratila takú blízku osobu, ale celé tie roky som ťa počúval, sledoval, ako dospievaš, a videl, čím si prechádzala.“

„Roky som ti chcel napísať, ale nechcel som ti zlomiť srdce. Si úžasná mladá žena a chcel by som, aby moja dcéra bola niekto ako ty. Ďakujem ti za každodenné správy, pripomínaš mi, že Boh existuje a že to, čo sa stalo mojej malej dcérke, nie je moja vina. Boh mi dal teba, môj anjeli, a ja som vedel, že ten deň príde. Všetko bude v poriadku, pokračuj každý deň a vyžaruj svetlo, ktoré ti Boh dal. Je mi ľúto, čím musíš prechádzať, ale ak ťa to upokojí, vedz, že som na teba veľmi hrdý! PS: Opatruj sa a teším sa na tvoje zajtrajšie správy.”

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!