Na lavičke v parku sedelo toto opustené a priviazané šteniatko: Vedľa neho bol priložený list, po jeho prečítaní budete mať slzy na krajíčku…

Toto opustené šteňa sa našlo priviazané k lavičke v parku. Vedľa neho bola miska plná granúl a smutný list pre budúceho majiteľa…

Pri čítaní listu však mrazí, najhoršie totiž je, že zrejme o svojho milovaného psa prišlo dieťa, ktoré ho malo nadovšetko rado. Odkaz bol totiž písaný detským písmom a plný gramatických chýb.

„Opustiť môjho psíka je to najbolestivejšie rozhodnutie, ktoré som musel urobiť. V mojej rodine ho však bijú a ja sa na to už nemôžem dlhšie pozerať, hrozne trpí a ja s ním. Prosím, aby môj psík našiel nový domov u niekoho s veľkým srdcom, kto ho adoptuje.

Šteňa putovalo do miestneho útulku, kde strávilo niekoľko týždňov a čakalo na svoj nový domov.

Po zverejnení príbehu sa však našli noví majitelia, ktorí sa psíka s radosťou ujali a dnes má novú a šťastnú milujúcu rodinu, ktorá by na neho nikdy ruku nesiahla.

Ďakujeme za záchranu a ďakujeme aj šikovnému chlapčekovi, ktorý sa takto rozhodol pomôcť svojmu psíkovi…

Zdieľajte tento potešujúci príbeh so svojimi priateľmi milujúcimi zvieratá!

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu.

Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.