Narodil sa vlastne prakticky bez mozgu: Po rokoch sa stal však veľký zázrak, za ktorému možno ďakovať iba Bohu!

Pred 10 rokmi sa vo Veľkej Británii narodil chlapec menom Noah Wall. Spôsob, akým prišiel na svet, šokoval nielen lekárov, ale aj celú Veľkú Britániu.

Chlapec sa narodil prakticky bez mozgu.

Lekári najskôr žiadali rodičov, aby išli na potrat, pretože si mysleli, že sa dieťa narodí úplne postihnuté. Chlapcova matka Shelly to však v tehotenstve odmietla urobiť.

Po narodení chlapcovi diagnostikovali rázštep chrbtice . Nemal takmer žiadny mozog. Celková hodnota bola len 2 % normálu.

Noah a jeho rodičia sa zúčastnili televíznej show Good Morning Britain, kde chlapca nazvali skutočným zázrakom. Dnes je veľmi aktívny, dobre hovorí, naučil sa čítať a počítať a dokonca chodí na hodiny surfovania.

Štúdie ukázali, že mozog dieťaťa sa za jeho prvých 8 rokov zväčšil o 80 percent! Akoby zázračne vyrástol spolu so samotným dieťaťom.

„Nedávne testy ukázali, že jeho mozog je teraz takmer plne funkčný, čo lekári neočakávali, „ uvádza Good Morning Britain.

Prečítajte si tiež:

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.