Našla ju odhodenú a adoptovala si ju: O 28 rokov jej dcéra kúpila dom, aby sa jej odvďačila za výchovu!

„Keď som bola malá, mama sa o mňa starala. Teraz je rad na mne, aby som sa o ňu postarala. Je to moja povinnosť.“

Žena našla pred 28 rokmi v Číne blízko svojho domu zabalený balík. Keď ho otvorila, bola naozaj prekvapená, pretože tam ležalo malé dievčatko. Odhodili ju vlastní rodičia.

Písal sa rok 1993 a žena, ktorá dievča našla, neváhala ani sekundu a rozhodla sa maloleté dievčatko adoptovať a starať sa o ňu. Keď vyrástla, rozhodla sa, že je čas poďakovať sa svojej adoptívnej mame.

Život v čínskej dedine je úplne iný, ako sme zvyknutí u nás. Žena a muž, ktorí si dievča adoptovali, boli chudobní. Nemohli si napríklad dovoliť kupovať umelé mlieko pre bábätká, a tak novorodeniatko kŕmili ryžovou kašou.

Bolo to veľmi ťažké…

Keď malo dievča 4 roky, zomrel jej adoptívny otec. Žena sa musela ešte viac snažiť, aby uživila seba a malé dieťa.

Napriek chudobe sa žena vždy starala o to, aby jej dcére nikdy nič nechýbalo a zo všetkých síl sa jej snažila zabezpečiť jedlo a dobré vzdelanie. Jeden deň predávala na trhu zeleninu, druhý cvrčky. Je to matka, ktorá sa nikdy nevzdala a vždy túžila po tom najlepšom pre svoju dcéru.

Dcéra vo veku 25 rokov odišla z domu svojej matky a presťahovala sa do iného mesta. Teraz je vydatá a má deti. Napriek tomu nikdy nezabudla na matkinu lásku a to čo pre ňu celý život robila a tak sa jej chcela „zavďačiť“.

Keďže dom jej matky bol v dosť zlom stave, jej dcéra sa rozhodla kúpiť jej nový, dvojposchodový dom!

„Keď som bol malá, starala sa o mňa mama. Teraz je čas, aby som sa o ňu postarala ja. To je moja povinnosť,“ povedala mladá žena.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.