Nemocnica porušila svoje vlastné pravidlá a dovolila autistickému chlapcovi prítomnosť jeho psíka: Vďaka nemu vyšetrenia zvládol bravúrne!

Deti s chronickým alebo nevyliečiteľným ochorením sú veľkí bojovníci, s týmto bude súhlasiť určite každý z nás. Musia sa popasovať s nástrahami, ktoré si pre nich osud nachystal.

Príkladom môžu byť deti s autizmom, u ktorých ani ostatní ľudia poriadne netušia, ako sa k nim správať. Občas sú títo jedinci druhými nepochopení, ale existujú ešte zvieratá, ktoré môžu pomôcť.

Profesionálne vycvičené psy dokážu ostatným pomôcť lepšie ako akýkoľvek iný odborník. Pes, ktorému bolo 9 rokov, sa zoznámil s malým Jamesom a všetci dúfali, že sa vďaka tomu chlapcov stav zlepší.

Odkedy sa títo dvaja spoznali, bez seba neurobili ani krok. Tento čierny labrador bol vycvičený na to, aby dokázal poskytovať psychologickú pomoc pre postihnutých.

Vďaka jeho citlivosti a výcviku bol natoľko vnímavý, že si ho James dokonca pripustil k telu. James nemal rád dotyky niekoho iného a nechcel, aby na neho ktokoľvek siahal. Svojmu psíkovi to ale dovolil a vďaka tomu u neho mohlo byť vykonané aj vyšetrenie v nemocnici.

Keď malo dôjsť k vyšetreniu, James nebol vôbec pokojný, a preto k nemu pustili jeho psa. Hneď potom sa James upokojil a lekári mohli urobiť všetky potrebné vyšetrenia.

Svoju bezpodmienečnú lásku a spoločnosť psy preukazujú všetkým, zdravým aj chorým ľuďom. Všetci si s nimi užívame veľa zábavy, ale zvlášť pre choré osoby sú psy pravým pokladom. Pre mnohých ľudí predstavujú psy pomocnú ruku pri zvládaní každodenného života.

Psy a autisti majú jedno spoločné, milujú rituály a zabehnuté zvyky.

Pokiaľ dôjde k ich narušeniu, zvládnu to však psy oveľa lepšie ako ľudia. A práve v takýchto momentoch je dobré, keď majú pri sebe parťáka, ktorý im pomôže prekonať paniku a strach a opäť ich upokojiť. Navyše pre autistov je oveľa jednoduchšie nadviazať vzťah plný lásky a dôvery so psom ako s človekom.

Výskumy v tejto oblasti dokazujú, že psy môžu byť pre autistické deti neuveriteľnými spoločníkmi. Niektorí psi sú navyše schopní poskytovať im aj špecifické služby, ktoré týmto deťom zlepšujú ich život.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Zdroj Foto: James Isaac/Facebook

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!