Nenechávate vášho psíka spať s vami v posteli? Keď si toto prečítate, zmeníte názor!

Psy majú počas nášho spánku mimoriadne dobrý vplyv na ľudskú psychiku. Toto si musíte prečítať!

Dokonca aj tí najláskavejší majitelia štvornohých miláčikov si stanovujú určité limity. Veľa z nich stále nenecháva svojich domácich miláčikov spať na posteli. Existuje niekoľko dôvodov, ktoré toto rozhodnutie potvrdzujú, no na druhej strane je dosť tých, ktoré ho popierajú. Pozrime sa, prečo a čo hovoria psychológovia.

1. Zlepšenie nálady

Mali ste zlý deň? Vezmite svoje šteniatko do postele so sebou! Budete sa cítiť oveľa blaženejšie, keď budete mať svoju milovanú bytosť pri sebe.

2. Menej starostí

Je vedecky dokázané, že prítomnosť psa znižuje stres, dodáva pocit bezpečia a vnútorného pokoja.

3. Oddýchnete si

Psy sú skvelými terapeutmi a preto sa odporúčajú ľuďom trpiacim rôznymi úzkosťami. Pritlačte si psíka k sebe častejšie a uvidíte výsledok.

4. Vydávajú teplo

Najmä v chladnom, či daždivom období a neskôr v zime sú nepostrádateľným zdrojom výdaja tepla.

5. Pocit bezpodmienečnej lásky

Sme späť v oblasti psychológie. Spánok so psom sa odporúča aj ľuďom trpiacim depresiou. Ak sa vo vašom živote niečo pokazí, povedzte to psíkovi a sledujte jeho tvár. Aj keď idete spať.

6. Pocit šťastia

Keďže vaše šteniatko bude spať s vami, budete sa cítiť šťastnejší nielen vy, ale aj vaše šteniatko.

Dôvodov, prečo by mal váš miláčik spať vedľa vás, je viac než dosť. A všetky majú len pozitívne účinky na vašu náladu. Skúste to a vykúzlite pocit šťastia pre vás oboch.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať krásne noviny každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!