Neuveriteľné šťastie a doslova zázrak: Po 18-tich potratoch sa táto žena konečne stala prvýkrát mamičkou v jej 48 rokoch!

Priemerný vek prvorodičiek sa neustále zvyšuje, napriek tomu je však pôrod prvého dieťaťa vo veku presahujúcom štyridsiatku skôr raritou než normou.

Louise Warneford vplyvom zdravotných problémov priviedla svoje vysnívané bábätko na svet až vo veku, kedy iné ženy často očakávajú príchod prvého vnúčaťa: mamičkou sa stala v 48 rokoch.

Louisin o sedem rokov starší manžel Mark podstúpil pred začiatkom ich vzťahu vazektómiu, takže bolo od prvej chvíle jasné, že cesta k vysnívanému dieťaťu nebude jednoduchá. Keď sa o rodičovstve začali pokúšať, mala Louise 32 rokov. Podľa očakávania sa otehotneniu nedarilo, Louise a Mark sa ale nevzdávali a využili služby centra asistovanej reprodukcie. Keď sa konečne podarilo a tehotenský test ukázal, že je Louise tehotná, boli obaja manželia šťastím bez seba. Ich veľká radosť ale bohužiaľ trvala len krátko.

Louise bola tehotná len niekoľko týždňov, keď nečakane potratila.

Bolo to pre oboch nesmierne bolestivé, ale nehodlali sa zmieriť s tým, že budú žiť svoj život bez dieťaťa, a ďalej skúšali šťastie za pomoci reprodukčnej klinik. Počas šestnástich rokov týmto spôsobom otehotnela Louise osemnásťkrát, ale vždy s rovnakým výsledkom … po zhruba desiatich týždňoch prosperujúceho tehotenstva znenazdania prišiel potrat.

Za služby kliniky v priebehu času utratili cez 80 000 eur.

Po toľkých rokoch bolesti už manželia prestávali dúfať. Lekári z centra asistovanej reprodukcie však nakoniec objavili príčinu týchto potratov: Lousino telo produkovalo bunky, ktoré zabíjali embryá. Pomocou liekov sa podarilo tieto stavy potlačiť.

Louise sa konečne dočkala svojho vytúženého syna Williama a materstvo si užíva plnými dúškami.

Video:

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.