Nevidiaci muž stratil orientáciu a nevedel vôbec kde je: Všimol si ho láskavý vodič autobusu a pomohol mu!

Muž menom Gene Hubbard má 69 rokov a o svoj zrak prišiel pred 20 rokmi kvôli cukrovke. Napriek tomu žil slobodný život a chodil do práce.

Človek, ktorý stratí zrak počas svojho života to má ťažšie – pretože sa všetko musí naučiť od začiatku – jesť, obliekať sa, variť, upratať, či orientovať sa v priestore. Keď Gene prišiel o zrak mal to veľmi ťažké, aj vzhľadom na jeho pokročilý vek.

Napriek tomu sa naučil všetko od začiatku a zvládol to. Avšak jeho už bez tak ťažkej situácií nepomohla ani skutočnosť, že križovatka na ktorej bola autobusová zastávka, na ktorú pravidelne chodieval, sa práve v rekonštruovala. Kompletná premena tohto miesta, mohla ohroziť jeho život. Sťažila mu orientáciu a tým sa stal zraniteľným.

Ak sa v jeho okolí niečo zmení, stratí svoj orientačný bod.  V deň kedy prestavba začala bol Gene úplne bez orientácie, nenašiel svoj obvyklí bod, ktorého by sa mohol chytiť a začal panikáriť, pretože nevedel, kde sa práve nachádza a čo sa deje.

Našťastie okolo prechádzal vodič autobusu, ktorý si slepého muža všimol. Neváhal a okamžite zastavil autobus a vydal sa mu na pomoc!

Vďaka ohľaduplnému vodičovi, ktorý mu pomohol sa nič zlé nestalo. Ešteže na svete existuje stále množstvo dobrých ľudí s veľkým srdcom. Ďakujeme!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.