Niekto ho polial kyselinou a len-tak zbabelo ušiel: Kocúra – tuláka však našťastie zachránili a dnes inšpiruje tisíce ľudí!

Kocúr Tommy bol potulným zvieraťom niekoľko rokov, ale pravidelne sa objavoval na dvore istej rodiny a hľadal kúsok jedla a trochu náklonnosti.

Jedného dňa sa Tommy opäť objavil, ako bolo jeho zvykom, ale tentoraz vyzeral inak. Očividne mal po celej tvári ťažké popáleniny a trpel veľkou bolesťou.

V hrôze si rodina uvedomila, že Tommyho niekto polial kyselinou. Okamžite začala konať a zaviezla ho k najbližšiemu veterinárovi. Najskôr si doktor všimol, že Tommy trpí vírusom mačacej imunodeficiencie (“mačacej” AIDS) a navrhoval tak utratenie.

Ale rodina tento návrh ihneď zmietla zo stola, pretože Tommy pre ňu skutočne veľa znamenal. Tak začala Tommyho dlhá cesta k zotaveniu.

Liečba trvala dlhých šesť týždňov, kedy mal späť svoju srsť a jeho stav sa maximálne zlepšil. Nestratil ani nič zo svojej milej povahy a zdalo sa, že si na svoj nový vzhľad ľahko zvykol. Ako sa ukázalo, rodina, ktorá ho zachránila, urobila správne rozhodnutie, keď odmietla jeho utratenie.

Je to neuveriteľne dobre vyzerajúci kocúr! Hoci má Tommy iba jedno oko, vôbec sa nejaví ako zdravotne postihnuté zviera.

Miluje všetku pozornosť, dokonca sa on a fotografovanie stali najlepšími priateľmi takmer cez noc a teraz má aj svoj účet na Facebooku pod menom Sir Thomas Trueheart.

Z kocúra sa cez noc stalo stvorenie inšpirujúce milióny ľudí! Prečo? Pretože ľudia ho takmer zabili, no aj tak ľudí veľmi miluje a dôveruje im. Teraz je konečne v domove, kde bude môcť v pokoji stráviť svoj život.

Prečítajte si tiež:

Zdieľajte tento potešujúci príbeh so svojimi priateľmi milujúcimi zvieratá!

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu. Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.