Nikto z personálu nemocnice také veľké novorodeniatko ešte asi nikdy nevidel: Meral až 60 centimetrov a vážil vyše 6 kíl!

Toto bolo jej tretie bábätko, ktoré donosila do 38. týždňa, až potom jej praskla plodová voda a podstúpila akútny cisársky rez. Jej dvaja synovia boli váhovo úplne v norme, až tretí synček sa stal doslova obrovskou senzáciou v celej nemocnici!

Nikto z personálu také veľké dieťa ešte v živote nevidel.

Všetci ho chceli vidieť a odfotiť si túto raritu, ktorá sa objaví len málokedy. Mamička potom mala plné ruky práce, aby podporovala bábätko, pretože spočiatku bolo na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Cary Patonai vedela, že jej bábätko bude veľké, a preto už v tehotenstve lekári rozhodli, že radšej pristúpia k cisárskemu rezu.

To, že jej syn nakoniec vážil neuveriteľných 6,4 kg, však nečakal nikto.

Bol tak dvakrát väčší ako priemerné novorodeniatko a sestričky ho museli hneď obliecť do veľkosti, ktorú majú sedemmesačné deti.

Ani na výšku to nebol žiadny drobček, meral celých 60,3 cm.

V pôrodnici tiež museli bábätku zohnať väčšie plienky, túto veľkosť tam na novorodencov jednoducho nemali.

Po pôrode však chlapček putoval na jednotku intenzívnej starostlivosti, mal vysoký krvný cukor a problémy s dýchaním. Mamička mala tiež popôrodné komplikácie, ale robila všetko, čo bolo v jej silách, aby mohli byť čo najskôr prepustení z pôrodnice domov.

„Ach môj bože, ten je obrovský! Nikdy som nevidel také veľké dieťa, nemôžem tomu uveriť!“ spomína matka na reakcie personálu. Minimálne v tejto pôrodnici tak prekonali rekord a dostali sa aj do médií.

Za už veľké sa považujú tie deti, ktoré vážia cez štyri kilá. Na Slovensku máme tiež rekordéra, minimálne v dĺžke, chlapca menom Nikolaj, ktorý sa narodil v Banskej Bystrici v roku 2016. Mal 4650 gramov a neuveriteľných 61 centimetrov.

Zdroj: Facebook

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!