Odborník radí: Takto si zrýchlite metabolizmus a naštartujete si telo!

Vo veku 30 rokov sa ľudia často začínajú sťažovať na spomalený metabolizmus. Týchto niekoľko jednoduchých tipov vám však môže pomôcť ako proti tomu bojovať! Pozrite sa, čo odporúčajú odborníci.

Zelenina

Aby ste si udržali rýchly metabolizmus, musíte jesť dostatok zeleniny s vysokým obsahom vitamínov a vlákniny. Mali by ste si však vybrať čerstvú, a nie vyprážanú zeleninu: pamätajte, že mastné jedlá spomaľujú váš metabolizmus.

Správny výživový plán

Ak si chcete vylepšiť postavu a predĺžiť si život, musíte venovať dostatočnú pozornosť stravovaniu. Dbajte na to, aby ste zo stravy prijímali dostatok živín, vitamínov a minerálov.

Kvalitný spánok

Rýchly metabolizmus sa dá udržať len vtedy, ak v noci dostatočne spíte. Pamätajte, že sa oplatí spať každú noc aspoň 8 hodín a odborníci odporúčajú ísť spať dostatočne skoro.

Cvičenie

Nie je vôbec potrebné pravidelne navštevovať telocvičňu: úplne postačí, ak si do svojho programu zaradíte rôzne cvičebné cvičenia, ktoré môžete vykonávať aj doma. Každé ráno môžete napríklad robiť kliky, drepy, záklony a iné cviky, ktoré vám zabezpečia skvelý pocit a skrášlia vašu postavu.

Hlboké dýchanie a chôdza

Vyskúšajte hlboké dýchanie pri prechádzke vonku. To pomôže vyčistiť telo a nasýtiť ho kyslíkom. Skúste sa každý deň aspoň hodinu prejsť a víkendy skúste tráviť v prírode.

Ak sa Vám náš článok páčil, dajte nám LIKE na našej Facebook stránke alebo nás potešte zdieľaním! Ďakujeme!