Pamätáte si ešte na Pipi Dlhú Pančuchu? Pozrite sa, ako vyzerá po viac ako 50 rokoch! Spoznali by ste ju?

Neuveriteľných už 53 rokov ubehlo od premiéry rozprávky Pipi Dlhá Pančucha, kde ryšavá predstaviteľka Pipi – Inger Nilsson chytila za srdce nie jedného diváka. Len veľmi málo ľudí nevie kto je toto kreatívne a usmievavé dievčatko. 

Ak by ste si mysleli, že herečka sa stala milionárkou na počkanie, práve kvôli filmu Pipi Dlhá Pančucha, mýlili by ste sa. V čase, kedy sa rozprávka nakrúcala, platil vo Švédsku zákon o zákaze vyplácania detí za akékoľvek nakrúcanie.

Herečka nepokračovala vo svojej kariére a pracovala dlhší čas ako sekretárka. Neskôr sa k herectvu vrátila, no už len ako divadelná herečka.

Celý nápad konceptu Pipi Dlhá Pančucha vznikol, keď sa Astrid Lindgrenová snažila vymyslieť nejakú rozprávku pre svoju chorú dcéru. Ako je o Pipi známe, bola šikovná, usmievavá, chytrá, vynaliezavá a hlavne mohla jesť nekonečné množstvo sladkostí.

Tento príbeh venovala autorka svojej dcére v podobe knihy. Osud knihy bol spočiatku vo hviezdach, pretože sa mnohí kritici obávali, ako na to celé budú reagovať ostatné deti. Po váhavom začiatku, si neskôr prišli na svoje malí aj veľkí a ryšavú hrdinku si naozaj obľúbili.

Jej šibalským pokusom a výmyslom neodolal nikto. Inger Nilsson oslávi tento rok 62. narodeniny, no známy úsmev jej na tvári rozhodne nechýba. Okrem jemných vačkov pod očami sa rozprávková Pipi vôbec nezmenila.

Ľudia ju na ulici vraj neustále spoznávajú. Ako ste na tom vy, spoznali by ste ju?

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.