Pestúnka s veľkým srdcom zachránila život tomuto malému zlatému dieťatku, o ktoré sa starala – darovala jej časť svojej pečene!

Mladá žena Kiersten Milesová pracovala ako opatrovateľka detí už niekoľko rokov. Postupne vystriedala veľa zverencov, o ktorých sa starala.

Boli medzi nimi väčšinou deti v predškolskom aj batoľacom veku.

Zatiaľ poslednou jej zverenkyňou bola Talie Rosko, roztomilé dievčatko vo veku 1,5 roka. Kiersten si ich ihneď veľmi obľúbila. Potom sa dozvedela šokujúcu informáciu.

Starostlivosť o malú Taliu prevzala Kiersten vo chvíli, keď rodina prechádzala ťažkou životnou skúškou. Malé dievčatko totiž trpelo zablokovaním žlčovodu a len transplantácia pečene jej mohla zachrániť život.

Získať vhodného darcu ale nie je práve jednoduché, pretože nie každý je kompatibilný s jej organizmom.

Rodičia Talie preto zažívali hotové muky a strach o to, aby sa vôbec nejaký darca v blízkej dobe našiel.

Kiersten si malé dievčatko veľmi obľúbila. Bolo to dievčatko s večne dobrou náladou. Neustále sa usmievala as radosťou sa so svojou pestúnkou hrala.

Vzniklo medzi nimi pekné puto, bolo vidieť, že aj Talie má svoju pestúnku veľmi rada. Keď Kiersten videla smútok v očiach rodičov Talie, rozhodla sa pre nevídané gesto.

Rodičom navrhla, že Talii venuje časť svojej pečene.

Po šiestich mesiacoch dôkladného testovania vyšlo najavo, že Kiesten je viac ako vhodnou darkyňou. Talie tak mala nádej žiť normálny život ako ostatní jej rovesníci.

Operácie prebehli aj u dievčatka aj pestúnky v poriadku a malá bojovníčka bola onedlho prepustená do domáceho ošetrovania. Pestúnka Kiersten jej svojím činom zachránila život, za čo boli jej rodičia veľmi vďační. Viete si predstaviť, že by ste na jej mieste spravili to isté?

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Prečítajte si tiež: