Po úraze bohužiaľ ochrnula a skončila na vozíku, manžel ju preto dokonca aj len-tak opustil: Ona sa nevzdala a dnes inšpiruje druhých ľudí!

Riona je 39-ročnou mamičkou štyroch detí. Po zranení chrbtice si uvedomila, že možno už nikdy nebude chodiť. Jej príbeh je dojemný.

Ich rodina nikdy nebola dokonalá, ale už len kvôli deťom nejakým spôsobom fungovala. Všetko sa zmenilo vo chvíli, keď si Riona zranila chrbticu a zostala pripútaná na nemocničné lôžko.

Po týždni od úrazu ju opustil jej manžel. Vo chvíli, keď ho potrebovala najviac.

O niekoľko týždňov neskôr sa potom žena a mamička štyroch detí dozvedela, že už možno nikdy nebude chodiť. Všetko sa začalo autonehodou.

Hoci sa toho v jej živote odohralo naozaj veľa a pravdepodobne premýšľala aj nad tým, že svoj život radšej ukončí, nakoniec ukázala, aká je silná. So svojimi chmúrnymi myšlienkami sa Riona dokázala vysporiadať. Začala tým, že sa chcela opäť postaviť na svoje vlastné nohy, a tak začala dochádzať na fyzioterapiu. Vďaka nej dokázala urobiť po nejakej dobe niekoľko samostatných krokov. Tu začal malý zázrak.

Počas terapie sa žena stretla s trénerom Keithom Masonom. Ten jej nakoniec neliečil len nehybné nohy, ale aj zlomené srdce, ktoré zostalo po štrnásťročnom manželstve.

Postupom času sa do seba totiž zamilovali. A nového náhradného otca si zamilovali aj jej deti. Na svoje nohy sa Riona stále nepostavila úplne.

To však nie je vôbec dôležité. Prijala svoj nový život a pomocou invalidného vozíka ubehla dva maratóny. Pár krokov však bojovníčka bez pomoci druhých urobiť dokáže. A to je skutočne úctyhodné.

So svojim novým priateľom teraz nielen žije, ale aj naďalej trénuje a svoj boj nevzdáva. Riona priznala, že všetko, čo zažila ju urobilo oveľa silnejšou a tiež cieľavedomejšou. Je to naozaj bojovná a silná žena.

Riona zverejnila svoj príbeh, aby ostatným ľuďom v podobnej situácii ukázala, aká je dôležitá silná vôľa žiť a bojovať o svoj život.

Život možno nebude taký, ako ste si ho pôvodne predstavovali, môže byť však ešte lepší. Aj s handicapom.

Zdroj: Riona Kelly

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!