Policajt videl na ulici bosého chlapčeka, ktorý sa snažil predať tohto malého plyšového medvedíka. „Tento prípad ma hlboko zasiahol.“

Dôstojník Steve Dunham slúži u polície v americkom Ohiu už mnoho rokov. V auguste sa počas svojej služby stretol s prípadom, ktorý ho hlboko zasiahol.

Dostal oznámenie, že sa pred obchodom s potravinami potuluje bosý sedemročný chlapec a snaží sa zúfalo predať svojho plyšového medvedíka. Keď prišiel na miesto, hneď sa snažil zistiť, na čo chlapec potrebuje peniaze.

Podľa jeho slov už niekoľko dní nejedol, a tak sa snažil získať peniaze na nejaké jedlo. Steve bol jeho rozprávaním veľmi dojatý a ako sám neskôr uviedol: „Zlomilo mi to srdce.“ Vzal vyhladovaného chlapca do miestnej reštaurácie, aby sa najedol, a potom ho odviezol na policajnú stanicu. Potom sa policajti vybrali do chlapcovho domu.

V dome okrem neho žili ešte štyria jeho bratia vo veku 11-17 rokov. To, čo na mieste policajti videli, bola úplná spúšť.

Neuprataný dom plný všelijakých odpadkov. Zápach sa šúchal všade naokolo a spolu s rodinou tu žili aj zvieratá – a hmyz. Pohľad do neupratanej poloprázdnej chladničky so zvyškami, ktoré už by sa nedali označiť za jedlo, im potvrdil chlapcovu výpoveď. Naozaj tu nebolo nič poriadne na jedenie.

Všetkých päť detí bolo z domu okamžite odvezených a odovzdaných príbuzným, zatiaľ čo rodičia chlapcov, Tammy a Michael Bethelovci, čelia obvinení z piatich prečinov zanedbania starostlivosti.

Policajt povedal, že za svoju 20-ročnú kariéru videl už aj horšie veci, napriek tomu ho tento príbeh chytil za srdce. A nebol sám. Ozývalo sa mu vraj mnoho ľudí s ponukou pomoci pre tieto deti.

V miestnom kostole sa dokonca usporiadala zbierka pre túto rodinu. Mamička chlapcov však trvá na tom, že u nich je všetko v najlepšom poriadku a žiadnu pomoc od nikoho nepotrebujú.

Rodičia sa všemožne snažia zlepšiť svoju povesť na verejnosti, ale fotografie z domu, ktoré vyhotovila polícia, sú dosť výrečné. Pozrite sa sami a dajte nám vedieť do komentárov, či si o zodpovednosti týchto rodičov myslíte!

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.