Policajtom až vyhŕkli slzy, keď našli muža, ktorý žije v žalostných podmienkach v kanalizácií a s plačom odmietne ich pomoc…

Existuje mnoho ľudí, ktorí sú kvôli rôznym životným okolnostiam nútení žiť na ulici. Jeden takýto príbeh postihol aj muža z Brazílie, ktorého  polícia našla na neobvyklom a nepredstaviteľnom mieste.

Jeho prípad je alarmujúci a mimoriadne smutný.

V sobotu 12. júna, okolo 9:00 hod v štvrti Bandeirantes de Jundiaí dostali vojaci Cleon a Alirando z Vojenskej polície informáciu, že bezdomovec každú noc prespáva v kanalizácii.

Okamžite sa vybrali na miesto, s cieľom mu pomôcť…

Keď dorazili, neverili vlastným očiam, muž vyšiel z kanalizácie a s očami zaliatymi slzami priznal, že už mnoho rokov má problémy so závislosťou, veľmi ho bolia nohy a nemá žiaden kontakt so svojou rodinou.

Vo veku 35 rokov prišiel o všetko.

Policajti boli v šoku, dôstojník Cleon sa ho pokúsil odviezť do útulku pre bezdomovcov, ale nechcel, s plačom im povedal, že sa za seba príliš hanbí a nikam nejde.

Policajti mali oči zaliate slzami, keď videli v akých žalostných podmienkach muž žije.  „Väčšina týchto ľudí si natoľko zvykla, že žije na ulici, že potom je pre nich veľmi ťažké vrátiť sa k normálnemu domu,“ povedal jeden z užívateľov sociálnych sietí.

Policajti mu ponúkli aspoň prikrývky, oblečenie a jedlo, ktoré muž prijal. Avšak nič nenahradí pocit mať strechu nad hlavou a bezpečné miesto, kde sa môžete uchýliť…

Podeľte sa o tento srdcervúci príbeh so všetkými svojimi priateľmi a úprimne dúfame, že ľudia žijúci na ulici sa môžu znova spojiť so svojimi rodinami a zlepšiť si svoju situáciu.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah.

Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.