Pracovisko pre deti a rodičov. Tento inovatívny kancelársky stôl je budúcnosť!

Barbara Weedmanová, riaditeľka knižnice v Richmonde v USA, sa rozhodla inovatívnym spôsobom uľahčiť čitateľom využívanie zdrojov svojej čitárne. Podnietilo ju k takémuto rozhodnutiu okrem iných skutočnosti spôsobené pandémiou. Realita znemožnila rodičom rozlúčiť sa s deťmi, pretože pre zatvorené škôlky a jasle nemali deti u koho nechať.

Weedmanová počas svojej kariéry sledovala problém, ktorému čelia matky malých detí, ktoré sa snažia používať počítač a držia batoľa na kolenách. Rodičom sa nepodarilo prečítať knihy z ponuky knižnice – jednoducho nemali ako. S ohľadom na pohodlie rodičov malých detí Barbara zrušila požiadavku ticha v knižnici a vytvorila netradičné pracoviská!

Stoly vyrobila spoločnosť TMC Furniture z Michiganu, ktorá túto myšlienku podporila a vyrobila ich bezplatne.

Boxy poskytujú súkromie a zároveň umožňujú ľahký fyzický kontakt medzi rodičom a dieťaťom. Stôl má rodičovskú pracovnú stanicu s pripojeným kútikom pre batoľatá s vinylovým vankúšikom a vstavanými hracími prvkami.

– Toto je prielom, poznamenal jeden človek. „Pracovala som v rušnej mestskej knižnici a príliš často som videla mamičky vo veľmi ťažkej situácii, ako sa snažia poradiť si so svojimi deťmi. Bolo to pre nich veľmi ťažké. Toto je skvelá inovácia. Dobrá práca!“

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.