Pracovníci na ropnej plošine zachránili vyčerpaného psíka uprostred oceánu, 200 km od pobrežia!

Napriek tomu, že sa vo svete deje mnoho negatívneho, stále sa nájdu aj pozitívne veci. Príkladom môže byť aj tento psík, ktorého zachránili pracovníci ropnej plošiny.

Zo života sa dnes teší – vďaka pracovníkom na spomínanej ropnej plošine.

Jedného dňa si robotníci na ropnej plošine v Thajsku všimli vo vode čosi nezvyčajné. Bol to vyčerpaný psík plávajúci neďaleko ich stanovišťa, ktoré je od pevniny vzdialené vyše 200 km.

Vitisak Payalaw si psíka hneď odfotil a spolu so svojimi kolegami začali premýšľať, ako ho dostanú z vody.

Podľa jeho príspevku na Facebooku, psa zbadali vďaka tomu, že bolo pekné počasie a vlny neboli veľké. V opačnom prípade by si ho pravdepodobne vôbec nevšimli.

Po vzájomnom dohadovaní sa, muži napokon prišli s riešením, že psíka uviažu lanom a tak ho vytiahnu z vody.

Pes bol úplne vyčerpaný a ledva stál na labkách. Podľa robotníkov zrejme vypadol z lode alebo sa ho niekto takto zbavil na mori. Robotníci sa o neho postarali, dali mu jedlo aj vodu.

Na ropnej plošine s nimi pobudol ešte dva dni, kým pre neho vyrobili špeciálnu klietku, aby ho mohli bezpečne prepraviť.

Po príchode na pevninu bol psík prevezený na veterinárnu kliniku do Songkhla v Thajsku. Tam ho veterinári prezreli a zisťovali či je zdravotne v poriadku.

Tento príbeh sa stal rýchlo virálnym a mnoho ľudí ponúklo finančnú pomoc pre psíka.

Vitisak Payalaw však všetky dary odmietol, keďže je o neho dobre postarané.

Zdroj: boredpanda.com

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah.

Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!