Prenajímanie bytu bolo pre túto rodinu už až veľmi drahé: Zo starého autobusu si vytvorili nový domov!

Chceli bývať vo svojom, ale zároveň mesačne nevyhadzovať nekresťanské sumy za nájom. Manželia Sullivanovci so svojimi tromi deťmi sa preto rozhodli, že si kúpia nepoužívaný autobus a prerobia si ho v pojazdný domov.

Brian a Starla Sullivanovci bývali najprv v apartmáne, ktorý ich za mesiac bez výdavkov za služby vyšiel na približne 1100 eur.

Brian k tomu musel ešte denne dochádzať tri hodiny do práce a s rodinou sa prakticky nevídal.

Aby mal na splácanie poplatkov, priberal si veľa práce navyše.

Dvojica so situáciou nebola spokojná a na YouTube hľadala inšpiráciu, ako svoj život zmeniť. Snom pre ňu bolo nenákladné vlastné bývanie s ľahkou dostupnosťou do zamestnania.

V jednom videu sa zoznámili s rodinou, ktorá obývala autobus. „Označili sme ich za bláznov, ktorí žijú v modrom autobuse,“ spomína Brian. „Manželka sa potom na mňa ale pozrela a povedala mi:, Budeš tam so mnou žiť tiež? ‚Myslel som si, že si robí srandu, ale hovorila vážne. Na ďalší deň som v práci uvažoval o výhodách takéhoto bývania. „

V apríli roku 2014 do toho dvojica udrela. Pustila svoj apartmán a kúpila odložený školský autobus za  2000 eur.

Ďalších 23 tisíc eur minula na jeho rekonštrukciu v obytný priestor. Investícia sa im ale vrátila v znížených mesačných nákladoch. K bývaniu teraz rodina potrebuje len 400 eur za mesiac, a zostáva jej tak veľa peňazí na ďalšie veci, ktoré si predtým nemohla dovoliť.

Aj na obmedzenom priestore dokázali vytvoriť útulný domov, v ktorom sa našlo miesto na manželskú posteľ, vaňu, kuchyňu s rúrou či práčku.

So všetkými výhodami ale manželia tiež dodávajú, že bývanie v autobuse má samozrejme aj svoje tienisté stránky.

Krušné časy pre rodinu nastali, keď napríklad zamrzli vodné trubky alebo nešla elektrina. Podobné ťažkosti sa ale dajú ľahko prečkať a manželia rozhodne neplánujú, že by sa v blízkej dobe za našetrené peniaze sťahovali do klasického domu.

Ani po odchode detí z domu sa neplánujeme presťahovať do niečoho tradičnejšieho. Muselo by to byť len niečo rovnako zábavné ako bývanie v autobuse, „uzatvára Starla.

Zdroj: odditycentral.com

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah.

Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.