Prezývajú ho jednoducho „Panda“: Jeho materské znamienka pokrývajú až 80 % jeho telíčka: Dnes má už 5 rokov a je to krásny chlapček!

Artem Petrosyan sa narodil v decembri 2019. Keď ho lekári uvideli, zostali v šoku, pretože dieťa s toľkými materskými znamienkami na tele ešte nevideli. 

Používatelia internetu si údivom pretierajú oči, ako vyzerá. To je naozaj nezvyčajné. Nazvali ho „pandí chlapec“.

Mariam Petrosyanová z Arménska porodila syna, ktorého vzhľad šokoval všetkých vrátane lekárov.

Hoci tehotenstvo prebiehalo normálne a nič nenasvedčovalo tomu, že by s bábätkom niečo nebolo v poriadku, pravda sa ukázala byť úplne iná. Chlapec bol vo vážnom stave. 80 percent jeho tela má pokrytých materskými znamienkami. „O Arťomových materských znamienkach sme sa dozvedeli až po jeho narodení. Bola som úplne šokovaná,“ ​​povedala Mariam.

Žena to sotva stihla prijať, keď dieťa urýchlene zobrali na operáciu chrbta . Ukázalo sa, že chlapec mal aj rázštep chrbtice .

Operácia sa našťastie podarila, no žena musela päť dní čakať, kým jej syna dovolili vidieť. Lekári varovali rodičov, že nevedia, ako dlho bude Arťom žiť, kvôli výrazne zvýšenému riziku rakoviny kože . Poznamenali tiež, že materské znamienka okolo Arťomových očí by mu mohli brániť v ich otvorení. Našťastie sa ich predpovede nepotvrdili.

Bolo im povedané, aby nechali svojho malého syna v nemocnici. Matka však nesúhlasila.

Vzali ho domov, kde ho privítal zvyšok jeho rodiny – starší bratia, ktorí si ho okamžite obľúbili. Pýtali sa mamy, prečo má novorodenec „čokoládu na tvári“. Keď počuli, že je chorý, sľúbili, že sa oňho postarajú.

Momentálne uplynulo 5 rokov od narodenia chlapčeka. Dieťa sa má dobre – lekári sa mýlili. Artem má svoj vlastný účet na Instagrame. Dôvod?

„Sociálne médiá sú dôležité. Môžeme zdieľať jeho príbeh a spojiť sa s ľuďmi, ktorí prežívajú podobné veci. Dúfam, že ukážem, že ľudia ako Artem sú jedineční a krásni. Materské znamienka by sa nemali skrývať ani sa za ne hanbiť. Musíme akceptovať, že krása prichádza vo všetkých podobách a formách a nikdy to nesmieme zmeniť.“

Fotografie ukazujú, že chlapec je šťastný! Prajeme mu veľa zdravia a radosti!

Zdroj: baby.boypanda/Instagram

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!