Pri pôrode vážil chlapček iba 450 gramov: Lekári mu už nedávali žiadne šance na prežitie, tento veľký bojovník sa však len-tak nevzdal!

Je to ešte len bábätko, ale už teraz je držiteľom Guinnessovho svetového rekordu ako „najskoršie narodené dieťa na svete“. Tento malý chlapec sa vzoprel všetkým očakávaniam a o svoj život bojoval ako sa len dalo. Lekári mu pritom dávali 0% šancu na prežitie. 

Richard Scott William Hutchinson sa narodil veľmi predčasne. Po mnohých komplikáciách v tehotenstve svojej mamičky o celých 131 dní skôr, než sa očakávalo.

Navyše pri pôrode vážil iba 450 gramov. V skutočnosti bol tak malý, že sa vošiel do dlane jeho milujúcich rodičov. Lekári pripravovali rodičov malého chlapca na najhoršie. Nedávali mu žiadnu šancu na prežitie, ale on sa vzoprel všetkým šanciam aj očakávaniam.

V decembri 2020, po tom, čo zostal v nemocnici dlhšie ako šesť mesiacov, sa malému Richardovi podarilo ísť konečne domov.  Nikto v nemocnici nemohol uveriť, aký pokrok malý chlapec urobil.

Nielen jeho rodičia, ale aj lekár boli nadšení a veľmi pyšní, že sa chlapec dožil prvých narodenín, nádherne rastie a je tak zdravý, ako je to len možné. Na tomto príklade je vidieť, že zázraky sa dejú a lekárske umenia sa posunulo tak ďaleko, že dokázalo zachrániť aj takto malé bábätko s nevyvinutými orgánmi.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.