Príbeh 54-ročnej ženy: „Tehotenstvo som vôbec neplánovala a bol to šok, najhoršie však je, že netuším, kto je otcom…“

Tehotenstvo som neplánovala. V 54 rokoch som zistila, že som tehotná a dostala som sa do kontroverznej situácie! Príbuzní i priatelia sú tiež v šoku, celá rodina o tom diskutuje.

Moja dcéra a jej manžel mi do poslednej chvíle vôbec neverili, boli si istí, že robím si srandu…

Musela som im ukázať ultrazvuk. Teraz ma nikto z klamstva už neupodozrieva.

O tehotenstve som nerozprávala až kým to na mne nezačalo vidieť. Menej dôležitá bola príčina, že ja sama som sa s touto myšlienkou nedokázala vyrovnať: Budem matkou, znovu! Príliš neskoro som si uvedomila, čo sa deje, myslela som si, že v mojom veku sa mi to už nestane. Moje kamarátky už sú babičky!

A druhou príčinou je to, že neviem s kým čakám dieťa.

9-ty rok žijem sama a som šťastne rozvedená. Ale mám obdivovateľov a milostné pletky. Som vo veku, kedy sa zriedka stretnete s mužom, ktorému ide o vzťah a hľadá si zázemie. Snažím sa teda užívať si a zaujímať sa o život taký, aký je. Kto vie, možno je to vôbec môj posledný milostný príbeh, ktorý zažijem? Preto niekedy komunikujem s niekoľkými mužmi naraz. Zaplatila som teda za svoju ľahkomyseľnosť.

Začala som teda rozmýšľať, kto môže byť otcom…

Muž č. 1. Predavač v obchode menom Michal. Stretli sme sa, keď sme spolu začali chodiť na turistiky. Vo vzťahu sme mali vášeň, avšak je o 9 rokov mladší. Taká láska dlho netrvá.

Muž č. 2 Kolega menom Andrej. Tiež výrazne mladší než ja.

Muž č. 3 Sused. Boli sme dlho priatelia, on bol sám mnoho rokov. Pomáhame si navzájom, ale od istej doby sme si boli blízki. Tento románik je pohodlný ako manželstvo, bez vášní. Žiadne plány na večnú lásku, ale máme sa radi.

Najlepšia vec, ktorú som nečakala, bola, že ma moja dcéra podporila: „Samozrejme, dieťa je dar osudu. Určite ti pomôžem. „

Počas tehotenstva som sa rozhodla nastúpiť na materskú dovolenku, skôr. Dôvod mojej dovolenky sa samozrejme okamžite stal hlavnou témou rozhovorov v práci.

A len si predstavte: druhý muž, môj kolega dal výpoveď a odišiel bez vysvetlenia, netuším kde je, jednoducho mi zmizol zo života.

Ale športový a energický Michal mi ponúkol pomoc. Povedal, že mi bude pomáhať, kým sa nezistí skutočný otec. Nechce sa potom hanbiť pred dieťaťom, že sa nezachoval ako správny otec a chlap.

A môj sused ma požiadal o ruku. Mali sme otvorený vzťah, ale chce si ma vziať, bez ohľadu na to, s kým čakám dieťa.

Michal a sused sa spriatelili, som z toho trochu ohromená a v šoku. Všetci však chceme jedno – donosiť a porodiť zdravé dieťa, bez ohľadu na to, koho je…

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah.

Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.