Príbeh, ktorý skutočne stojí za prečítanie: Múdry profesor povedal svojim študentom niečo, čo zmení aj váš pohľad na život!

Tento príbeh sa skutočne stal a my by sme sa s vami oň veľmi radi podelili. Profesor sa pred začatím hodiny postavil pred svoju triedu študentov filozofie a mal pred sebou rôzne predmety.

Keď jeho hodina začala, bez opýtania zdvihol prázdny a veľký pohár od zaváranín. Začal ho pred všetkými študentami napĺňať golfovými loptičkami.

Vzápätí sa študentov opýtal, či je fľaša úplne plná. Všetci povedali jednohlasné a veľké „ÁNO“. Profesor si vedľa položil krabičku plnú kamienkov a nasypal ich všetky do jedného do pohára. Mierne s ňou zatriasol. Všetky kamienky zaplnili voľné medzery medzi golfovými loptičkami. Opäť sa študentov opýtal, či je pohár plný, všetci znovu súhlasili.

Natiahol sa pre ďalšiu krabičku, v ktorej bol tento-krát piesok. Nasypal ho do pohára a ako inak, sa študentov opäť opýtal, či je fľaša plná. Všetci odpovedali – áno, ako aj predtým.

Profesor nakoniec vytiahol dve pivá spopod stola a nalial ich celé do pohára, čím efektívne zaplnil medzery medzi pieskom. Študenti sa začali smiať.

Za pokračujúceho smiechu študentov profesor povedal: “Teraz chcem, aby ste si tento pohár predstavili ako pohár reprezentujúci váš život.“

Golfové loptičky sú tie dôležité veci – rodina, deti, zdravie, priatelia a vaše obľúbené vášne. Ak by sa stratilo všetko ostatné, stále by bol váš život naplnený. Nastavte si svoje priority. Kamienky sú tie ostatné veci, na ktorých záleží – práca, dom, auto. Piesok predstavuje všetky ostatné záležitosti.

“Keď najprv budete napĺňať svoj pohár pieskom,” odvetil profesor,  tak vám neostane žiadne miesto pre kamienky alebo golfové loptičky. To isté platí pre život. Ak strávite všetok svoj čas nad maličkosťami, nikdy u vás nebude miesto pre veci, ktoré sú pre vás dôležité. Venujte pozornosť veciam, ktoré sú podstatné pre vaše šťastie.

Jeden zo študentov sa prihlásil a opýtal sa profesora, čo reprezentovalo to pivo.

Profesor sa len usmial a povedal: “Som rád, že si sa opýtal. Pivo len ukazuje, že bez ohľadu na to, ako plný sa váš život môže zdať, vždy je ešte priestor na pár pív s priateľmi. ” 

Prežívajte viac času so svojimi deťmi. Prežívajte čas s vašimi rodičmi. Navštívte aj vašich milujúcich dedkov a babky.

Vezmite vášho úžasného a verného partnera na večeru. Nestrácajte čas a užívajte si život naplno, aby ste nikdy nemuseli ľutovať, že ste niečo zameškali!

Ak súhlasíte, zdieľajte tento príbeh so svojimi priateľmi na Facebooku!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.