Príbeh zo života: Syn chce naďalej finančne pomáhať svojej milovanej mame, to sa ale nepáči manželke a svokre! Čo si myslíte vy?

Rodinné spory môžu byť často vyvolané aj tou najväčšou maličkosťou. Takýto spor sa potom môže ťahať aj celý život. Jedným z hlavných dôvodov prečo sa ľudia hádajú bývajú peniaze – odlišný pohľad na to kam a ku komu by ich mali smerovať.

Niekedy toto rozhodovanie nemusí byť jednoduché.

Synovia majú dosť často veľmi silnú väzbu na svoju matku a keď sú dospeli radi by jej pomohli a oplatili jej, to ako pekne sa o nich starala.

Toto sa však niekedy nemusí páčiť manželke….

Môže sa jej zdať že svoju matku uprednostňuje pred ňou. V dnešnom článku si presne taký príbeh ukážeme…..

Predtým než sme sa s manželkou vzali, som žil pomerne dlho so svojou matkou. Vypomáhal som jej s nájmom a prispieval do spoločného rozpočtu. matka má bohužiaľ veľmi malý dôchodok. Takže je závislá na mojej pomoci. Keď som si pred dvoma rokmi vzal manželku, tak sme sa nasťahovali do nového spoločného bytu a matka zostala žiť sama. Peňazí s manželkou nemáme nazvyš ale aj tak vždy vyjdeme a vždy máme dostatok.

Predtým, ako sme sa vzali, tak sme o peniazoch moc nerozprávali, ale teraz sa peniaze pochopiteľne stávajú jednou z dôležitých tém.

Rád by som stále vypomáhal svojej matke s nájmom a pokojne sa obišiel bez spoločných výletov či drahej dovolenky – manželka s tým ale nesúhlasí. Hovorí mi, že ona je teraz moja rodina a mal by som prispievať hlavne do rodinného rozpočtu…

Neustále sa kvôli tomu hádame…

Navyše sa do všetkého začala pliesť svokra, ktorá zastáva rovnaký názor ako manželka . Obe hovoria, že by sa mamička mala presťahovať do bytu, alebo domova dôchodcov a dom by sa mal predať.

Už si ale neuvedomujú, že mamička v tom dome vyrástla a zdedila ho po svojich rodičoch a raz ho zdedím ja a dúfam, že keď našetríme peniaze, tak aj zrekonštruujeme. Všetko zašlo tak ďaleko, že svokra chce dohodiť mamičke brigádu, aby mala viac peňazí.

Mamičke je ale cez 70 rokov, pracovala celý život a už nemá moc sílZrejme všetko vyriešim tým, že si nájdem ďalšiu prácu, pretože prestať podporovať vlastnú mamičku nehodlám.

Teraz už ale viem, že otázka financií by sa mala riešiť ešte pred vstupom do manželstva. Bohužiaľ som si ale myslel, že finančná pomoc vlastnej rodine je samozrejmosťou.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.