Rodičia aj spolužiaci ho šikanovali: Pred svojou smrťou zanechal tento list, ktorý vám do očí nahrnie slzy…

Iba 8-ročný chlapček nemal detstvo aké by si zaslúžil. Jeho rodičia ho psychicky, tak aj fyzicky týrali, zatiaľ čo on sníval o tom, aby mal milujúceho otca a matku. Toho sa však nikdy nedočkal a už bohužiaľ nedočká. 

Chlapec sa stretával so šikanovaním a násilím a to nielen doma, ale aj v škole.

Keďže sa o neho rodičia nestarali, chlapec chodil do školy v starých a otrhaných veciach, za čo ho spolužiaci šikanovali. Vyčnieval z normálu, avšak za to nemohol. Bol tak obrovským terčom posmechu pre svojich spolužiakov. Prežíval veľmi kruté obdobie, zhoršili sa mu známky a za tie bol následne od rodičov trestaný.

Raz ho jeho otec zbil tak, že neudržal ani ceruzku na písanie. Bol však veľmi silný, nevzdával sa a neustále sa snažil začleniť do normálneho života, ktorý žili jeho spolužiaci. Keď v škole mali napísať na papier svoj najväčší sen,  nakreslil seba s milujúcou rodinou. Bol to skutočne jeho sen, ktorý je pre väčšinu detí normálom, pre neho však nebol splniteľný.

Jedného dňa prišiel domov veľmi nervózny a bál sa… V škole dostal zlú známku a vedel, čo ho doma čaká. Od rodičov dostal doma toľko rán, že ho nakoniec musela previesť záchranka do nemocnice vo veľmi ťažkom stave. Nasledujúceho dňa sa už nedožil. Lekári ho nedokázali zachrániť.

Ako to, že si jeho trápenie nikto nevšimol? Rodičom sa zdravotný stav chlapčeka darilo zatajovať. „Dôsledne dbali na to, aby sa na to neprišlo. Boli to vynikajúci herci,“ povedala kriminalistka.

Na nemocničnom lôžku si v jeho rúčke lekári všimli odkaz, z ktorého mrazí…

 „Milá maminka a tatinko, som asi škaredý hlúpy a preto ma nemáte radi. Mrzí ma, že ste ma nemohli milovať. Viem, že sa za mňa hanbíte, teraz už nemusíte.“

Malý chlapček tak navždy opustil svojich nenávistných rodičov, ktorí pochopiteľne skončili vo väzení. Je veľmi smutné, že sa chlapec vo svojom veku musel tak veľmi trápiť, namiesto toho, aby si užíval život a získaval lásku od svojich rodičov.

Bohužiaľ, šikana na mnohých školách a aj doma pretrváva dodnes a nemá známky konca. Zdieľajte tento príbeh, možno pomôžete niekomu, kto pozná vo svojom okolí dieťa, ktoré potrebuje pomoc a odhodlá sa podať mu pomocnú ruku.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.