Rodičia ho týrali a kvôli nim prišiel dokonca aj o svoje nohy: Chlapček sa tak rozhodol takto poďakovať nemocnici, ktorá mu zachránila život!

To, do akej rodiny sa narodíme, si nevyberáme. Narodiť sa do milujúcej rodiny nie je žiadnou samozrejmosťou. Svoje o tom vie aj hrdina tohto príbehu, chlapček Tony Hudgell, ktorého prípad je celosvetovo známy a rozhodne vás chytí za srdce.

Je to odstrašujúci príklad toho, akú bezohľadnosť môžu prejaviť rodičia voči vlastnému dieťaťu. Aj takto môže zanedbanie starostlivosti o dieťa dopadnúť.

Chlapček si prešiel skutočne ťažkou skúškou, s ktorou by sa dokázal vysporiadať málokto. Jeho rodičia boli za zanedbávanie starostlivosti  poslaní do väzenia na 10 rokov. Obaja boli drogovo závislí a nakoniec sa o svojho syna vôbec nestarali. Lekári tak chlapčekovi museli nakoniec amputovať obe nohy.

Z chlapčeka je však skutočný hrdina, ktorý ostatným vyráža dych.

Po ťažkom boji sa po čase dokázal spamätať. Získal dokonca aj veľmi významné ocenenie Pride of Britain, ktoré získavajú skutoční hrdinovia, ktorí prejavili statočnosť a odvážne čelili ťažkým životným situáciám. Dnes je ale Tony šťastný v novej rodine, chodí na protetických nohách a rozhodol sa spraviť niečo ušľachtilé. Vyzbieral vyše milión libier pre nemocnicu.

Peniaze sa mu podarilo vyzbierať vďaka jeho výzve prejsť takmer 10 kilometrov za 30 dní za pomoci protetických nôh. Peniaze nechcel pre seba, ale pre detskú nemocnicu, ktorá ho zachránila. Jeho ušľachtilý nápad podporili tisícky ľudí.

Cenu mu v obchode s hračkami odovzdalo obľúbené televízne duo Ant & Dec, ktoré môžete poznať napríklad z programu Amerika má talent. „Tony, už vieš, že si pre nás absolútny hrdina. Naozaj ťa milujeme,” vyhlásila dvojica.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.