Rodičia tohto chorého chlapčeka sa modlili, aby prežil: Zdravotná sestrička sa mu rozhodla pomôcť a darovala mu orgán!

Toto je príbeh chlapca Bodieho Halla, ktorý sa narodil s nefrotickým syndrómom. Toto zriedkavé ochorenie sa prejavuje problémami s obličkami, oslabením organizmu, stratou bielkovín a zníženou odolnosťou organizmu.

Chlapcovi rodičia vopred vedeli, že transplantácia obličiek je veľmi potrebná, ale bohužiaľ svojmu chlapcovi nemohli pomôcť.

Otec dieťaťa Brandon má inú krvnú skupinu a mamička Gloria už darovala obličku staršej sestre Bodie, ktorá sa narodila s rovnakým syndrómom. „Bez ohľadu na to, ako sme chceli pomôcť môjmu synovi, nemohli sme nič robiť,“ povedal otec. Bodie bol zaradený na čakaciu listinu, ale lekári rodičom odporučili, aby sa pokúsili nájsť správneho darcu pomocou sociálnych médií. Rodičia tak urobili a neostávalo im nič iné ako modliť sa a čakať…

Bodieho smutný príbeh čoskoro vypočula 27-ročná zdravotná sestra Taylor Pikkarainen, ktorá v tom čase pracovala s pacientmi s COVID-19.

Mladá žena zostala z príbehu veľmi smutná a tak sa rozhodla sama na vlastnú päsť zistiť, či pre malého chlapca neexistuje vhodný darca. „Z Bodieho príbehu som bola veľmi rozrušená, a tak som nakoniec sama vyplnila potrebné papiere. Bol taký malý,“ hovorí sestra. Čoskoro sa ukázalo, že Taylor bola pre chlapca ideálnym darcom.

Transplantácia obličky prebehla v roku 2020. 9. júla, počas narodenín zdravotnej sestričky. „Nemohli sme uveriť, že Taylor urobila taký neuveriteľný krok,“ hovorí otec chlapca. Predpovede lekárov do budúcnosti sú pozitívne a pred pár mesiacmi Bodieho mamička zdieľala na svojom účte na Facebooku dobrú správu. „Oslavujeme rok s novou obličkou. Vďaka, Taylor!“

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním.

Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.