Rodina sa rozhodla zrekonštruovať starý dom: Počas prác našli kufor a to čo objavili vo vnútri ich doslova šokovalo!

Domček, ktorý potreboval nutnú rekonštrukciu ukázal na povrch tajomstvo, ktoré bolo ukryté za jeho múrmi… Americká rodina, ktorá dom vlastnila 40. rokov, mu chcela dopriať nový kabát. Rekonštrukciu začali od suterénu, kde sa musel urobiť nový strop.

Už počas skladaní stropu si všimli kufor, ktorý mal zájdenú zelenú farbu a bol ukrytý medzi stropnými trámami.

Vrstva prachu na ňom bola veľmi silná, takže si boli istí, že už tu niekoľko desiatok rokov musí ležať. A neboli ďaleko od pravdy. Rodina nevydržala a kufor pomalými pohybmi otvorila…

V krabici bolo položených niekoľko balíčkov, ktoré boli zabalené do papiera na pečenie.

To v rodine vyvolalo ešte väčšiu zvedavosť…. Pod týmito balíčkami boli na dne krabice položené noviny z 25. marca 1951. Od tej doby ten poklad bol ukrytý za múrom a čakal, až ho niekto objaví.

Keď otvorili prvý balík, potvrdilo sa, čo si rodina o balíčkoch myslela – niekto si tu uchovával všetku hotovosť, ktorú si šetril. V prvom balíčku našli 20 dolárov. V tom druhom už bolo o niečo viac, a to päťdesiat dolárov. Posledný balík ich ale uviedol do rozpakov, pretože v ňom bolo 100 dolárov.

Po spočítaní všetkej hotovosti bola výsledná suma 23 tisíc dolárov.

Bankovky boli veľmi staré, označené dátumom 1928-1934. Rodina si ale chcela byť istá a radšej si najala právnika, aby sa ukázalo, či peniaze niekomu nepatria. Ukázalo sa, že prvou majiteľkou malej chatky bola staršia dáma, ktorá pred desiatkami rokov zomrela. Rodina tak legálne získala poriadnu finančnú injekciu.

Takýto poklad môže nájsť každý z nás, ak bývate v starom dome a chcete ho opraviť. U nás sa ale taký nález musí oznámiť na políciu, ktorá rozhodne, čo sa s ním stane ďalej.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.

Prečítajte si tiež:

Instagram a realita: Pozrite sa na nefiltrované fotografie, ako ľudia vyzerajú v skutočnosti!