Šéf prekvapil svojho bývalého zamestnanca, ktorý odišiel do dôchodku – doplatil za neho jeho hypotéku!

Vzťahy na pracovisku sú mnohokrát krkolomné. O to väčšie šťastie mal Američan, ktorý si ako dar na rozlúčku do dôchodku odniesol splatenú hypotéku.

Albert Brigas je veterán z vietnamskej vojny, v ktorej pôsobil ako letecký mechanik. Od roku 2006 pracoval v opravovni historických vozidiel Renown Auto Restoration v texaskom San Antoniu. Práve tunajší majiteľ Rudy Quinones mu ku koncu pracovnej kariéry nachystal prekvapenie.

V polovici minulého roka mu Brigas oznámil, že v ďalšom roku plánuje odísť do dôchodku, v ktorom by sa mohol konečne naplno venovať svojej rodine a vnúčatám. Skorší odchod si nemohol dovoliť kvôli hypotéke, ktorú splácal už 24. rokom. Quinones sa zachoval ako skutočne veľkorysý šéf a Brigasovi povedal, že zvyšných 5 tisíc dolárov (4200 eur) zaplatí za neho. Ako prejav vďaky za mužovu oddanú prácu firme.

„Albert je skromný a extrémne pracovitý človek, ktorý by sa pre každého roztrhal. Robil pre nás množstvo práce. Bol to automechanik, staral sa o obchod, nakupoval súčiastky, roznášal zásielky, riadil, robil pre nás skrátka všetko a zakaždým sa na neho dalo spoľahnúť. Chodil do práce aj chorý, nikdy neprišiel neskoro. Bol to skrátka jeden z tých zamestnancov, ktorí svoju prácu vykonávajú sa skutočnou hrdosťou, „povedal Quinones do médií.

Albert Brigas si teraz môže užívať zaslúženého odpočinku.

Brigas, ktorý sa dočkal predčasného dôchodku aj predčasne splateného domu, v ktorom býva spoločne so svojou manželkou Sylvou, netajil pred novinármi radosť. „Som veľmi prekvapený a veľmi vďačný. Je to skutočne úžasný človek,“ povedal o svojom, dnes už bývalom zamestnávateľovi.

Aj keď sa cesty oboch mužov teraz rozdelili, Quinones verí, že ich Brigas bude aj naďalej navštevovať. „Stále bude súčasťou našej rodiny. Býva len desať minút od obchodu, stále sem môže chodiť porozprávať sa s ostatnými, zabiť čas. Vždy tu bude vítaný.“

Dúfa, že jeho gesto solidarity inšpiruje aj ďalšieho jedinca na vedúcich pozíciách, aby sa za dobre odvedenú prácu vedeli odvďačiť.

Zdroj: goodmorningamerica.com

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.