Šikovný chlapček si zachránil svoj život. Hneď pribehol k pani predavačke a povedal jej: „Prosím, tvárte sa, že ste moja mama.“

Väčšina rodičov je si vedomá rizík, ktorým sú ich deti vystavené, keď stretnú človeka s nekalými úmyslami. Rodičia sa snažia naučiť svoje deti, ako sa v takýchto situáciách správať, napríklad aby sa neporozprávali s cudzími ľuďmi, nešli s nimi nikam a rýchlo volali o pomoc. Tento chlapec sa správal ukážkovo a pokus o únos sa neuspel.

10-ročný chlapec menom Sam Green z Pottstownu v Pensylvánii sa dostal do médií vďaka svojmu ukážkovému správaniu, ktoré ho zachránilo.

Keď šiel ako každý iný deň zo školy, po ceste sa k nemu pripojila neznáma žena. Začala sa ho vypytovať, na jeho rodičov. Tvrdila, že jeho otca pozná, a snažila sa ho nalákať, aby s ňou šiel do miestnej večierky, kde si vraj môže kúpiť, čo chce.

Chlapec však vedel, že toto nie je normálne správanie. Navyše bol presvedčený, že si žena ohľadom otca vymýšľa.

Ona sa však od neho nechcela odpojiť, a tak chlapec zúrivo premýšľal, ako sa z jej nepríjemnej spoločnosti rýchlo dostať. Nasledujúce momenty už zachytili bezpečnostné kamery.

Chlapec so ženou sa prechádzali okolo obchodu, ktorý poznal. Rozhodol sa teda konať. Vošiel do obchodu a robil, ako by nič. Podozrivá žena zostala stáť vo dverách a pozorovala ho. Chlapec sa vybral za pokladňu, kde sedela iba 17-ročná predavačka.

Zašepkal jej do ucha:

„Predstierajte, že ste moja mama. Tá žena ma prenasleduje.“

Mladá slečna zareagovala veľmi pokojne. Okamžite si uvedomila vážnosť situácie, ale aj naďalej sa správala nenútene.

Došla ku vchodovým dverám a ženu, ktorá v nich stála, poprosila, aby odišla. Tá našťastie neprotestovala a skutočne odišla. Predavačka potom dvere zavrela a zamkla. V zábere je ešte vidieť, ako podozrivá chvatne odchádza preč. Neskôr bola zadržaná políciou a zistilo sa, že trpí psychickou poruchou.

Teraz je v starostlivosti psychiatra. Žiadne obvinenie proti nej nebolo vznesené.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Prečítajte si tiež: