Skutočný príbeh: Vydala sa, ale dieťa už čakala s iným. Keď sa to manžel dozvedel zareagoval tak, ako by to nikto nečakal…

Nikdy nebolo ľahšie byť neverný a zároveň nikdy nebolo tak ľahké na neveru prísť ako v dnešnej dobe. Nevera tu vždy bola a bude, ale nie vždy znamená nutný koniec…

Príbeh tejto dvojice je veľmi prekvapivý. Prečítajte si spoveď od zradeného manžela, ktorú zverejnil na internete.

„Moja žena a ja sme sa stretli pred 8 rokmi. Prišla študovať do môjho mesta, 200 kilometrov od domova. Tam sa už nevrátila a zostala tu… Po pár mesiacoch vzťahu sme sa spolu presťahovali a zoznámil som ju s mojou rodinou, ktorá si ju ihneď zamilovala. Keď som ju požiadal o ruku, boli sme šťastní a nadšení zo spoločného života. Spoločne sme plánovali a pripravovali sa na svoj veľký deň. Asi mesiac pred svadbou sa ukázalo, že je tehotná. Veľmi ma to potešilo, bol som presvedčený, že je to žena môjho života.

Po svadbe sa však niečo zmenilo. Bola medzi nami akási vzdialenosť, začala sa správať zvláštne. Cítil som, že sa niečo deje. Po dlhom naliehaní sa mi priznala, že existuje možnosť, že dieťa nie je moje.

Plakala a bola zničená, povedala mi, že ma miluje ja som nevedel, či jej veriť. Ukázalo sa, že išla na večierok s priateľmi a mala sex s cudzím mužom, ktorého meno si ani nepamätá. Sotva si pamätala samotný incident. Povedala, že to okamžite začala strašne ľutovať. Ako keby na mňa niekto vylial vedro so studenou vodou. Nevedel som, čo jej mám povedať.

Chcel som test otcovstva, súhlasila a chcela sľub, že ak bude dieťa moje, zostanem s ňou. Stále hovorila, že to bolo najhoršie rozhodnutie jej života a že to každý deň ľutuje. Povedala mi pravdu, pretože ma miluje a vie, že ju milujem. V tej chvíli som si nevedel predstaviť, ako by som sa zachoval, keby dieťa moje nebolo.

Mesiace plynuli, pôrod sa blížil. Keď sa dieťa narodilo, spravili sme test DNA, potreboval som vedieť, či je moje. Ukázalo sa, že otcom nie som. V tej chvíli sa mi zrútil svet. Nielen, že ma moja žena, ktorú milujem podviedla, dokonca s iným mala aj dieťa.

Nevedel som čo robiť. Jedna moja časť ju chcela stále milovať a druhá časť to všetko nemohla vydržať.

Nevedel som, čo sa s ňou stane, keď ju vyhodím z domu. Nemala žiadny zdroj príjmov, rodinu, len pár priateľov. Musela by uživiť seba aj dieťa. Časť mňa sa zo všetkých síl chcela rozviesť. Len som nevedel, či to je to, čo mám robiť. Strašne by trpela, keby som ju opustil, na všetkých úrovniach: emocionálne aj finančne. Ale na druhú stranu som vedel, že nemám žiadne záväzky voči dievčaťu, ktoré sa narodilo.

Cítil som sa stratený, a dokonca som šiel do kostola…

Nehybne som sedel na lavičke a plakal. Pristúpil ku mne starší pán a spýtal sa, či by mi mohol nejako pomôcť. Všetko som mu povedal a strašne sa mi uľavilo. On ma starostlivo počúval a dal mi jednu radu. Pokiaľ ju naozaj milujem, mal by som jej odpustiť a dieťa prijať. Obaja ma potrebovali. Povedal mi, že máme šancu byť dobrý pár a dobrí rodičia.

Niekde pri srdci som cítil pocit pokoja a istoty. Odvtedy uplynulo niekoľko rokov.

Úprimne môžem povedať, že sme šťastní manželia a naša malá dcéra práve chodí do škôlky. Je to moja najlepšia kamarátka a moja žena sme si neboli nikdy tak blízki ako teraz. Nemyslím si, že som ojedinelý prípad, mnoho mužov, či žien by vedelo rozprávať svoje vlastné príbehy. Toto je ten môj a svoje rozhodnutie môžu viacerí z vás odsudzovať, ja ho napriek tomu, nikdy neoľutujem…”

A čo vy? Dokázali by ste odpustiť zradu a neveru zo strany partnera?
Napíšte nám svoje postrehy, či príbeh do komentárov! Možno pomôžete viacerým ľuďom, ktorí si prechádzajú podobnou situáciou.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.