Smutná udalosť v živote jedného muža, priniesla šťastie do života inej rodiny… Vďaka darcovi orgánov má dnes rodina stále ešte otecka

Tento príbeh sa odohral v roku 2018 v Spojených štátoch amerických a naďalej pôsobí ako príklad toho, ako obrovský význam má darcovstvo orgánov.

Meno hrdinu tohto príbehu je Cletus Schnieders a išlo o 41 ročného muža s tromi deťmi.

Počas večera sa svojou ženou Cletus náhle prestal odpovedať na otázky a skolaboval. Vydesená manželka zistila, že mu hrdlo zablokoval kus jedla a nemôže dýchať. Okamžite privolala záchrannú službu, ktorá muža odviezla do najbližšej nemocnice. Hoci lekári zápasili o jeho život, po dvoch dňoch na jednotke intenzívnej starostlivosti Cletus bohužiaľ zomrel.

Ukázalo sa, že Cletus chcel byť darcom ako tkanív, ako aj orgánov, a lekári v nemocnici začali okamžite zisťovať, ktorým ľuďom by jeho orgány mohli zachrániť život.

Už po niekoľkých hodinách od Cletusova úmrtia bol známy muž, ktorý nutne potreboval pečeň. Jednalo sa o otca štyroch detí, ktorý bol vyzvaný, aby sa okamžite dostavil do nemocnice na vykonanie zákroku. Neuveriteľné na celej tejto situácii bolo, že sa muž do registra zapísal iba pár hodín pred tým.

Keď sa Cletusovo telo pripravovalo na prevoz na sálu, kde mal byť vykonaný transplantačný zákrok, urobili mu na nemocničnej chodbe čestnú rozlúčku ako zástupcovia personálu nemocnice, tak aj členovia jeho rodiny, priatelia a tiež malí basketbalisti, kt. trénoval.

Okrem toho, že je to príbeh tragický, je to tiež príbeh nádeje a nového začiatku.

Po rekonvalescencii kontaktoval vďačný príjemca Cletusovu rodinu, aby im vyslovil svoju ľútosť nad ich stratou a tiež svoje poďakovanie. Možno v to ani nedúfal, ale rodina darcu ho veľmi vrelo prijala medzi seba a čoskoro sa z nich stali dobrí priatelia. Spoločne sa dokonca po čase vydali poďakovať tiež personálu nemocnice, pre ktorých to bolo veľkým zadosťučinením.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.