Správna hydratácia nášho organizmu je nesmierne dôležitá: Toto sú hlavné dôvody!

Hydratácia je pre naše telo extrémne dôležitá. Všade počujeme, že musíme každý deň vypiť 2 litre denne, aby sme boli správne hydratovaní.

Dr. Michael Mosley vysvetľuje, koľko vody by sme mali v skutočnosti za deň vypiť. Možno budete prekvapení, že nemusíte piť celé 2 litre denne a nemusíte sa kvôli množstvu vody stresovať. Pamätajte ale na to, že hydratácia je dôležitá pre celkové zdravie, pozornosť, náladu aj chudnutie.

Voľte skôr slabo mineralizovanú vodu z chráneného podzemného zdroja a správne ju skladujte, aby ste predišli kontaminácii. Silne mineralizované vody sú vhodné pri veľkej záťaži v letnom období alebo pri športe, kedy je potrebné telu rýchlo doplniť minerálne látky.

Pozrel sa na protichodné rady, ktorými sa ľudia často riadia, a ponúkol presný počet pohárov, ktoré vám bohato stačia na to, aby ste boli správne hydratovaní. Podložil svoje názory vedou a oznámil aj potenciálne nebezpečenstvo vďaka prílišnej hydratácii.

„Je čas obeda a ja sa chystám urobiť len jednu vec, ktorá môže zvýšiť moju koncentráciu, zvýšiť hladinu energie a udržať zdravú pokožku,“ začal lekár svoju epizódu podcastu. „Všetci vieme, aká je voda dôležitá. Existuje však mnoho mätúcich správ o tom, koľko by ste ju mali vypiť. Niektorí z nás sú naučení piť litre a litre. Iní zostávajú len pri čaji, káve a nealkoholických nápojoch.“

Dodáva, že nápoje s viac koncentrovaným cukrom, ako napríklad džúsy a koly, nie sú práve dokonalými prostriedkami hydratácie ako ich menej sladené verzie.

„Väčšina z nás potrebuje ku každému jedlu pohár vody. Udržiavanie správnej hydratácie môže mať veľký vplyv na náš mozog, fyzickú výkonnosť a celkové zdravie,“ dodáva.

Podľa neho správne množstvo tekutín poznáte, pokiaľ chodíte na záchod päťkrát až sedemkrát denne.

Nadmerná hydratácia môže spôsobiť nízku koncentráciu sodíka, ktorá je pre ľudské telo veľmi nebezpečná, a preto by sme nemali piť príliš veľa. Ideálne množstvo pre seba musíte vypozorovať sami.

Ak sa Vám náš článok páčil, dajte nám LIKE na našej Facebook stránke alebo nás potešte zdieľaním! Ďakujeme!