Starší brat zachránil svojho bračeka pred utopením. „Videl som to raz vo filme,“ povedal!

Je tak mladý a už je hrdinom. Jacob O’Connor našiel svojho dvojročného brata plávať v bazéne tvárou dole, nezľakol sa a nezdržiaval sa privolaním rodičov.

Vybavil si totiž scénu zo svojho obľúbeného filmu San Andreas, brata vytiahol z bazéna von a masážou hrudníka mu zachránil život, presne ako to videl vo filme z roku 2015, kde Dwayne Johnson aka The Rock rovnakým spôsobom zachraňuje svoju dcéru.

Po zverejnení príbehu sa k odvahe chlapca z Michiganu vyjadril sám herec Johnson. Na svojom twitteri označil Jacoba za skutočného hrdinu.

„Sme na teba všetci hrdí,“ napísal herec v príspevku. „Vo filmoch to tak predsa býva. Najskôr sa tú osobu snaží zachrániť, a keď to nejde, niekoho privolajú,“ komentoval sveoj čin chlapec pre britský server BBC.

V deň incidentu chlapcov strážila babička. Dvojročný brat si otvoril zadné dvere domu a sám sa dostal až k bazénu.

„Prvých niekoľko hodín v nemocnici bolo najhorších, pretože si lekári neboli istí, či sa z toho Dylan úplne dostane,“ opisuje matka. „Niekto sa Jacoba spýtal, či sa cíti ako hrdina a on len povedal: ‚Ja neviem‘.“

Vďaka rýchlemu zásahu Jacoba sa nakoniec dvojročný Dylan vrátil bez trvalých následkov domov.
Scénu z filmu San Andreas, ktorou sa Jacob inšpiroval môžete vidieť na videu dole.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!