Staručká dáma poprosila zdravotnú sestričku o priehľadný lak na nechty, pretože nechcela upozorňovať na svoje „staré, škaredé ruky“: TO, čo jej na to povedala – ju veľmi ohromilo!

Brandalyn Mae Porter pracuje ako zdravotná sestra v opatrovateľskom dome v americkom Dallase. Jej hlavným zamestnaním je starostlivosť o pacienta.

Ale nespočíva iba v ich kŕmení či podávaní liekov, ale tiež v porozumení.

Brandalyn zverejnila na Facebooku príbeh, ktorý fascinoval ľudí na celom svete:

Dnes som lakovala nechty jednej z mojich klientiek.“ Otvorila som tašku s lakmi na nechty a poprosila ju, aby si vybrala farbu, ktorá sa jej najviac páči.

Ale skromná teta ma požiadala, aby som použila iba priesvitný lak na nechty. Je to také nudné, spýtala som sa jej, prečo si nechce zvoliť nejakú veselšiu farbu?

Odpovedala: „Moja ruka je taká pokrčená, škaredá, že na ňu nechcem upozorňovať.

Potom som chvíľu nevedela, čo mám odpovedať a iba som dodala: „Ruka veľa prezrádza! Odráža sa v nich veľa lásky, starostlivosti a obety, ktoré v živote priniesla pre ostatných. Vaše ruky sú tie, ktorými ste mnohokrát hladili a utešovali svoje deti,  sú to ruky, ktoré každý deň varili, umývali, čistili a starali sa … Také krásne ruky má na svete len málo ľudí!“

Potom ma požiadala, aby som jej nechty nalakovala na ružovo. Aké dôležité je pomôcť ostatným znovu získať sebavedomie!

Ak súhlasíte, zdieľajte tento príbeh!

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.