Staručká vdova našla list od svojho milovaného, zosnulého manžela: To, čo si prečítala ju úplne vykoľajilo…

V našich životoch sa stávajú veci, ktorým je niekedy veľmi ťažké uveriť. Občas objavíme niečo, čo nám doslova vyrazí dych a zmení nám to doterajšie názory a pohľady na život a svet.

Mali by sme teda byť otvorení, pretože nikdy nevieme, čo nám život postaví do cesty.

Niekedy máme pocit, že všetko je proti nám, a to dokonca aj ľudia, s ktorými žijeme. Zázraky sa však dejú, a nie vždy je všetko také, ako to na prvý pohľad vyzerá. Svoje o tom vie aj táto žena, ktorá našla dojemný list od svojho muža.

Jedného dňa sa žena zobudila vo svojej posteli, ale pri pohľade na druhú polovicu zistila, že jej manžel tam nie je. V tej chvíli ju začali napádať veľmi čierne myšlienky, ku ktorým však mala dôvod.

Manžel sa posledné mesiace správal pomerne zvláštne a bola z neho veľmi zmätená. Dni postupne ubiehali a o jej manželovi zatiaľ neboli žiadne správy. Bála sa a zvíjala sa strachom, či sa mu niečo nestalo. Musela však žiť ďalej, a tak sa dala do poctivého domáceho upratovania.

Pri jednom z upratovaní sa stalo niečo veľmi zvláštne. Objavila list, ktorý zmenil všetko, čo doteraz vedela.

V liste stáli slová od jej manžela:

„Drahá Júlia! Ráno, keď sa prebudíš, už nebudem ležať po tvojom boku. Do života nám vstupuje veľa ciest a nikdy nevieme, koľko času, na ktorej ceste strávime a či sa z tejto cesty vrátime. Nemôžem ti povedať, čo sa stalo, ale môžem ťa ubezpečiť, že ťa obdivujem a som veľmi rád, že si bola po mojom boku a držala ma. Ďakujem, že si ma robila šťastným, aj napriek tomu, že to nebolo vždy so mnou jednoduché.

Už s tebou nebudem a  už neuvidím, ako sa zatváriš, keď si mýlim dvere kuchyne s kúpeľňou. Pripomínam si všetky úžasné okamihy, kedy sme mohli byť spolu, rozprávali sa alebo nemohli nájsť spoločnú tému konverzácie.

Spomínam tiež na to, ako sme sa hrali s našimi vnúčatami. Všetko bolo krásne a dokonalé. Je ale možné, že zajtra už si na nič z toho nebudem pamätať, možno ani tvoje meno. Chcem ti teda povedať, ako veľmi ťa milujem a ďakujem ti za všetko. Odišiel som, pretože chcem, aby si si ma pamätala, takého aký som bol, nie takého, akým by som sa stal… Budem navždy tvoj. Milujem ťa… „

Choroba vie byť niekedy veľmi zákerná… Ale po prečítaní tohto listu Júlia pochopila, prečo bol jej manžel posledné mesiace zvláštny, prečo sa správal inak… A pochopila, prečo odišiel…

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.

Prečítajte si tiež:

Lekári tvrdili, že ich dcérka neprežije: Podcenili však silu rodičovskej lásky a Božiu vôľu!