Súrodenci čakali na autobus, keď však uvideli túto slepú babičku, tak brat spravil niečo, čo by malo byť naozaj vzorom pre všetkých mladých ľudí!

Láskavosť je dôležitá vlastnosť, ktorá pomáha ľuďom byť sociálnymi bytosťami. Pomáha v tom, aby sme sa dokázali navzájom prijať, aby sme sa rešpektovali a tolerovali. Aj tie najmenšie gestá láskavosti pomáhajú zmeniť svet k lepšiemu.

Gesto tohto mladíka môže byť pre mnohých mladých ľudí veľkým vzorom.

Dontarius a jeho sestra Diamond čakali na autobusovej zastávke na školský autobus. Na priechode pre chodcov medzitým prišla staršia pani, no bolo viac než zrejmé, že má problémy so zrakom. Videli, že bude mať problém prejsť cez cestu, a tak sa jej rozhodli pomôcť.

„Povedala som Dontariusovi, že si myslím, že tá dáma je slepá,“ povedala dievčina a dodala: „Povedala som staršiemu bratovi, že by jej mal pomôcť prejsť cez priechod pre chodcov.“

15-ročný chlapec bez rozmýšľania poslúchol radu svojej sestry a šiel žene pomôcť prejsť.

Na druhej strane cesty prešiel okolo chlapec a všimol si toto nádherné gesto. Rozhodol sa to odfotiť a fotografiu nahral na Facebook. V okamihu sa z toho stal virálny príbeh a ľudia boli nadšení z dobrého skutku tohto chlapca, ktorý pomáha slepej babičke.

Neurobil som to preto, aby sa o mne hovorilo. Chcel som len pomôcť starej dáme, ktorá pomoc potrebovala, a ponúkol som jej ruku, “povedal Dontarius.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!