Svoje dieťa sa rozhodli dať do detského domova: Jedna z vychovávateliek im však niečo povedala a oni úplne zmenili názor…

Dať dieťa na adopciu nemusí byť v našom právnom štáte nič zložité. Stačí povedať, že sa oň nezvládneme postarať. Taký bol aj príbeh manželského páru, ktorému sa narodil krásny chlapec. Niekoľko rokov ho vychovávali a potom si uvedomili, že na neho pravdepodobne nestačia.

A tak chceli urobiť jeden dlho premýšľaný krok a dať svoje dieťa na adopciu.

Vybavili si všetky formality a následne nastal onen deň. Ten, keď museli spoločne vyraziť do detského domova. Chlapec nič netušil. Nevedel, že rodičia sa rozhodli dať jeho, teda svoje dieťa na adopciu. Myslel si, že idú na výlet. Potom mu však rodičia povedali, že si musia niečo zariadiť, a tak budú chlapcov strážiť tety v detskom domove, a to do doby, než sa pre neho vrátia. Nechápal, prečo ho nemôžu strážiť babičky, ako to bolo bežné.

Následne odovzdali chlapcovi veci, teda predovšetkým jeho hračky a aj oblečenie. Potom nasledovalo to najhoršie, a tým bolo lúčenie.

Bolo veľmi dojemné. Hlavne pre rodičov, ktorí vedeli, že sa už nikdy neuvidia. Chlapec sa ich pýtal, kedy si pre neho prídu a kedy sa bude opäť môcť vrátiť domov. Rodičia mu povedali, že za ním prídu zhruba za tri dni. A tak si sadol na posteľ a povedal, že na nich bude čakať.

Ešte, kým rodičia odišli, nasledoval krátky rozhovor s jednou z vychovávateliek. Nikto nevie, čo im povedala, ale rodičia následne vyšli von z budovy. A za tri dni pre chlapca skutočne neprišli. Vrátili sa totiž asi po minúte.

Vonku si uvedomili, že bez neho rozhodne nemôžu byť, pretože im je v živote všetkým. Povedali si, že spravia všetko pre to, aby si dali dokopy finančné a osobné problémy a zvládnu sa o neho postarať. Keď za ním opäť došli, on nechápal, čo sa to deje. Zbalili mu všetky veci a spoločne ako rodina vyrazili domov. Materská láska sa skrátka nedokáže vypariť. Navyše je jasné, že je to vždy vlastná a tiež milujúca rodina, ktorá je pre každé dieťa to najlepšie.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.