TANCUJE DOSLOVA AKO BOHYŇA! Baletka s nadváhou svojou vytrvalosťou dokazuje, že všetko sa dá, keď sa naozaj chce!

Aj keď je väčšina baletiek chudá, nemusí to nutne znamenať, že človek musí mať určitú veľkosť, aby mohol baletný tanec robiť.

Táto mladá žena vždy chcela tancovať balet, a svoju nadváhu nepovažovala za dôvod, aby prestala siahať po svojich snoch. V roku 2017 urobila odvážne rozhodnutie a založila si profil na Instagrame. Veľa detí z jej školy malo na tejto sociálnej sieti aspoň tisíc sledujúcich, a tak sa o to snažila aj ona.

To, čo urobila Lizzy Howellová, bolo najodvážnejšie a najlepšie rozhodnutie, ktoré rozbilo stereotypy v baletnom tanci. Veľa ľudí na internete ju chválilo za jej talent a pôvab.

Jej talent inšpiroval mnoho dievčat, aby mali odvahu ísť si za svojimi snami, či už sú chudé, alebo nie. Je to naozaj úžasná tanečníčka!
@lizzy_dances

taking husband applications now thanks

♬ La Mamá de la Mamá (feat. El Cherry Scom) – El Alfa & Cj & Chael Produciendo

Lizzy mala iba päť rokov, keď jej matka zomrela pri tragickej autonehode. Pestúnsku starostlivosť o ňu dostala jej prateta Linda spolu s jej strýkom. Odvtedy sa Linda starala o to, aby sa Lizzy zapojila do rôznych mimoškolských aktivít, ako je futbal, pozemný hokej a tanec.

Keď sa vydala na cestu tanečnice, jej dobrodružstvo bolo celé zachytené na jej účtoch na sociálnych sieťach, kde tisíce sledujúcich inšpiruje jej neustály boj za svoj sen.

„Keď idem na tanečný zraz, všetky tie dievčatká sú také nadšené, že sa so mnou môžu stretnúť. Je to úžasné, ale som z toho nervózna,“ zverila sa. Na Instagrame ju v súčasnosti sleduje vyše 416 tisíc ľudí a na TikToku viac ako 1,4 milióna sledujúcich.

Lizzy si to možno neuvedomuje, ale pomaly mení pohľad na množstvo tanečníkov, najmä tých, ktorí sú obmedzovaní kvôli stereotypom. Jej neuveriteľný talent z nej urobili inšpiráciu.

@lizzy_dances

fastest combo of my life

♬ Yikes – Nicki Minaj

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!