Táto 80-ročná starenka sa rozhodla dať lekciu vlastnému vnukovi, pretože sa o ňu vôbec nezaujímal…

80-ročná žena má malú farmu a zeleninovú záhradu. Pri jej dome si pestuje nádherné kvety. Celý svoj život prežila na dedine, okrem svojho rodného mesta nikde inde nebola.

Dom pri rieke postavila so svojím dnes už nebohým manželom. 

„Mám jedného syna a jedného vnuka. Ale ja som tu sama, žijem tu sama, všetci moji príbuzní bývajú v meste, môj vnuk chodí ešte na vysokú školu. Mnohokrát som mu volala, ale neprišiel, ani môj vnuk, ani môj syn… „hovorí pani Agáta.

„Svoj dom som u notára chcela prepísať na svojho jediného vnuka, ale on sa o mňa vôbec nezaujímal, a cez telefón mi povedal, že život na dedine pre neho nie je. Bola som pripravená dať všetko svojmu milovanému vnukovi. Ale … Za posledných 8 rokov ma ani nenavštívil. Ani na Vianoce. Aj keď som mu volala takmer každý mesiac. „

„Ako „pomstu“ som sa teda rozhodla dom prepísať na suseda, ktorý mi po smrti manžela pomáhal, nosil mi nákupy, pýtal sa, či niečo nepotrebujem a kosil mi záhradu. Myslím, že som urobila dobre. Ak môj vnuk dom nechce, dostane ho niekto iný.“ 

Akonáhle sa vnuk dozvedel, čo sa stalo, okamžite si našiel čas a prišiel navštíviť babičku. Ale už bolo neskoro. Pani Agáta sa len usmiala a neotvorila dvere vlastnému vnukovi.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.

Prečítajte si tiež:

Išiel do útulku a adoptoval si všetky najstaršie a najchorľavejšie zvieratá: Tento muž je skutočný hrdina!

Žena zbadala umierajúceho bezdomovca ako objíma svojho milovaného psíka: Ten jej povedal svoje posledné želanie…