Táto 96-ročná pani doktorka – gynekologička pracuje už viac ako 74 rokov: „Liekom na prechladnutie je pre mňa vodka!“

Povolanie lekár, je v dnešnej dobe veľmi žiadané. Mnoho študentov chce študovať medicínu aj vďaka vidine lepšej budúcnosti. Jedna ruská gynekologička, ktorá svoju profesiu vykonáva už neuveriteľných 74 rokov povedala, že byť doktorkou pre ňu nepredstavovalo vždy len radosť a šťastie.

Jej výdrž a talent si prešli v živote mnohými skúškami. Róza Gavrilovnová, ktorá napriek úctyhodnému veku chodí do svojej práce zásadne pešo. Pochádza z ruského mestečka Perm a považuje sa za jednu z najlepších lekárov vo svojom obore široko ďaleko.

Povedala, že základom dlhého veku a vitality je, zachovanie si ľudskosti a aktívnosti v každom veku. „Výťah nikdy nepoužívam. Niežeby som mala klaustrofóbiu, no nevidím dôvod prečo by som nešla po schodoch, keď mám na to ešte dostatok sily,“ hovorí Róza.

Taktiež sa v nemocnici nikdy nepredbieha, či už to v rade na recepcii alebo v jedálni. Nikomu nedovolí, aby ju pustil. S majstrovskou trpezlivosťou prečká aj ten najdlhší rad.

Priznáva, že niektoré prípady ju skutočne nemálo potrápili. „Keby som si všetko mala brať príliš k srdcu a trápiť sa, už by som tu pravdepodobne nebola,“ hovorí ďalej Róza.

Vyštudovala lekársky inštitút v roku 1945. Odvtedy sa stále venuje svojmu povolaniu a na dôchodok ešte nepomýšľa. Jej dlhoročné a neoceniteľné skúsenosti s najrozličnejšími prípadmi sú žiadané dodnes. Množstvo mladých lekárov k nej chodí po radu.

Gynekologička so smiechom priznáva, že liekom na prechladnutie je pre ňu vodka!

Za svoj život odišla na dlhší čas na pn-ku len dva krát. Stále dáva ostatným do pozornosti dôležitosť pohybu. „Len pohyb mi pomáha udržať si zdravé telo a pevného ducha!“ Dnes k nej chodia pacientky od matiek, až po ich vnučky.

Prichádzajú k nej aj tie, ktoré ona sama pomohla priviesť na svet. „Len si to predstavte. Keď som začínala gynekologickú prax, asistovala som pri pôrode jednej ženy. Dnes už má jej chlapček 60 rokov,“ smeje sa Róza.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.

Prečítajte si tiež:

Išiel do útulku a adoptoval si všetky najstaršie a najchorľavejšie zvieratá: Tento muž je skutočný hrdina!