Táto chudobná babička aj vo svojom vysokom veku cestuje desiatky kilometrov, aby predala svoje domáce výrobky! Získala si srdcia ľudí v celej krajine!

Delfina Mereles je dnes už 86-ročná babička, ktorá donedávna dva-krát do týždňa cestovala autobusom viac ako 70 kilometrov do hlavného mesta Asunción v Paraguaji.

Prečo? Aby predala svoje domáce výrobky – vajíčka a ručne robený syr. Tento príbeh vás inšpiruje. 

Starenka menom Delfina si získala srdcia ľudí v celom Paraguaji.

Autobusovú zastávku má babička od svojho domu 500 metrov a každú stredu a sobotu sa vyberie na autobus s cieľom predať svoje výrobky.

O jej príbehu sme sa dozvedeli vďaka cestujúcemu, ktorý ju odfotil ako v autobuse sedí so svojimi domácimi výrobkami v košíkoch, ktoré sa chystá predať na trhu v meste.

Pracuje svoj celý život a ako sama povedala – neplánuje s tým prestať ani v najbližšej dobe a na dôchodok sa určite nechystá.

Má až dvanásť detí a hoci jej všetci hovoria, aby už konečne prestala pracovať a začala viac oddychovať, pretože sa o ňu postarajú, ona aj naďalej chodí predávať svoje výrobky. Každý deň vstáva veľmi skoro ráno, urobí svoju bežnú robotu okolo domu, ktorá spočíva aj v kŕmení domácich zvierat. A popri tom všetkom pomáha aj svojim deťom a vnúčatám, ktorým s radosťou navarí.

O všetko sa najradšej stará sama a pomoc nepotrebuje.

Teší ju, že aj vo svojom veku je stále čiperná a dokáže si vlastnoručne prichystať výrobky. Tie s radosťou ponúka ľuďom a dokáže si tak privyrobiť nejakú „korunu“ navyše.

Príbeh tejto silnej ženy vzbudil solidaritu ľudí v celom Paraguaji. Tí jej verejne vyjadrili obdiv, a niektorí dokonca neváhali obdarovať ju. Dokonca si ju všimla aj jedna majiteľka malej reštaurácie, ktorá jej ponúkla, že si od nej všetky jej domáce výrobky bude kupovať. Aby tak nemusela cestovať desiatky kilometrov.

Babička to s radosťou prijala a teší sa, že je stále užitočná. Teraz sa venuje hlavne svojim vnúčatám a prácam okolo svojho skromného domčeku.

Fotografia a príbeh zapôsobili na srdcia mnohých, medzi nimi aj policajtov z oddelenia Paraguarí. Tí navštívili jej domov a darovali jej darček ku Dňu priateľstva. Návštevu viedol poverený riaditeľ Národnej polície deviateho oddelenia, hlavný komisár Víctor Romero v sprievode vedúceho prevencie a bezpečnosti Teofila Giméneza a uniformovaných dôstojníkov z pod policajnej stanice Yaguarón Yuru.

Zdieľajte tento radostný príbeh o silnej žene, ktorá sa aj vo svojom vysokom veku vie obracať a nikoho neobťažuje!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.