Táto úžasná 87-ročná bývalá zdravotná sestrička už uštrikovala dokopy viac ako 1000 chobotničiek pre predčasne narodené detičky!

Niektorí ľudia robia v živote o niečo viac ako iní bez toho, aby o niečo žiadali – Agnes Wagnerová (87) je jednou z takýchto úžasných osôb.

Pre dôchodkyňu z Dánska to bolo poslaním jej života. Chcela pomôcť tým najzraniteľnejším, a to predčasne narodeným deťom.

Uštrikovala celkovo 1000 roztomilých hračiek a neprestáva. S týmto jej projektom začala v lete 2013 a odvtedy štrikuje chobotnice, ktoré posiela do nemocníc po celej krajine.

Pre TV2 v Dánsku povedala, že bola veľmi šťastná, že urobila niečo dobré, „Myslím na všetky deti, ktoré mali z týchto hračiek radosť,“ povedala.

Prečo chobotnice?

Zdravotná sestra Agnes povedala, že chobotnica upokojuje predčasne narodené deti. Dlhé nožičky chobotnice im pripomínajú pupočnú šnúru a jemnosť háčkovanej postavy vyvoláva pocit v lone.

Predčasne narodené detičky, ktoré objímajú malé háčkované chobotnice sa cítia vo väčšom bezpečí a vyvíjajú sa rýchlejšie, ako deti bez chobotnice.

Agnes objavila zmysel svojho života. Myslí na všetky deti, ktoré jej hračky dokážu utešiť a upokojiť. „Chcem to robiť tak dlho, ako budem môcť,“ povedala Agnes pre dánsku televíziu. Neváhajte a zdieľajte príbeh Agnes na Facebooku!

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať krásne noviny každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.