Táto žena chodí každý deň na stanicu metra a počúva hlásenie, ktoré kedysi nahral jej milovaný, už zosnulý manžel už v roku 1950

Margaret McCollum takmer každý deň po smrti svojho manžela Oswalda Laurencea sedí na lavičke v stanici metra a čaká na vypočutie jeho nahrávky, ktorá sa stala jednou z najznámejších londýnskych hlásení.

S pánom Laurenceom sa stretla v roku 1992 na výlete do Maroka, kde pracoval ako sprievodca výletnej spoločnosti. Okamžite ju zaujal jeho „nádherný hlas“. Vzali sa v roku 2003 a boli spolu až do jeho smrti v roku 2007.

„Bolo zničujúce ho stratiť. Mal veľkú chuť do života.“

 

Doktorka McCollumová povedala, že často cestovala cez nábrežie a rada počúvala hlas svojho manžela, aj keď bol nažive.

„Keď zomrel, sedela som na lavičke a čakala na ďalší vlak, kým som nepočula jeho hlas.“

Keď Oswald zomrel a zanechal v Margaretinom srdci obrovskú prázdnotu. Margaret si teda našla spôsob, ako opäť pocítiť jeho prítomnosť. Chodievala na stanicu metra, sedávala na lavičke a počúvala jeho oznam, „Mind The Gap“ ktorý nahral v roku 1950.

Žiaľ zo dňa na deň po viac ako polstoročí bol tento hlas nahradený prázdnou elektronickou nahrávkou. Z núdze Margaret požiadala dopravnú spoločnosť londýnskeho metra o kazetu. Aby mohla hlas svojho milovaného aj naďalej počúvať doma.

S vedomím pohnutej histórie sa spoločnosť rozhodla obnoviť oznam na jedinej zastávke v blízkosti jej domu, kde žena žije, konkrétne na zastávke Embankment na Northern Line, kde dnes môžu všetci cestujúci počúvať hlas Oswalda Laurencea a vedieť, že večná láska skutočne existuje. Úžasné gesto úradov, čo myslíte?

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Prečítajte si tiež:

Rodičia chorého chlapčeka sa modlili, aby prežil: Zdravotná sestrička sa mu však rozhodla pomôcť a darovala mu orgán!

Nová rodina adoptovala z útulku psíka. Ten však utiekol a vrátil sa späť, na jediné miesto, ktoré považoval za domov!