Táto žena sa stará o hroby až 50 ľudí, ktorých vlastne nikdy nepoznala: „Je to pekná práca a mne na nej veľmi záleží.“

Ann Britt Nilsen navštevuje niekoľko cintorínov a vresom zdobí hroby päťdesiatich ľudí, ktorých nepozná.  Vlastní kvetinárstvo a posledných 12 rokov prijíma objednávky od príbuzných, ktorí sami nemajú možnosť starať sa o hroby svojich blízkych.

Údržba hrobov nie je verejnou úlohou. Ak bývate ďaleko, nie je vždy také ľahké vykonať túto úlohu, ktorá je pre mnohých považovaná za veľmi dôležitú.
Ann pre noviny povedala, že je to veľmi pekná práca.

„Byť na cintorínoch mi dáva pocit pokoja. Tu upadám do vlastných myšlienok, ďaleko od každodenného života, ktorý môže byť niekedy hektický. Keď sadím, starám sa, polievam a zbieram, chcem, aby tieto hroby vyzerali tak pekne a dobre udržiavané ako hrob môjho otca. Každá vykonaná úloha je zdokumentovaná fotografiami, ktoré posielam tým, ktorí mi danú úlohu dali,“ hovorí.

„Tí, ktorí ma žiadajú o pomoc, sú ľudia, ktorým na tom skutočne záleží. Sú to potomkovia, ktorí žijú inde v krajine a ktorí kvôli dlhej ceste nemajú možnosť sa o hroby svojich blízkych postarať.

Zároveň chcú, aby ich po príchode domov na dovolenku privítal dobre udržiavaný hrob. Robím to s láskou a radosťou,“ dodáva.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!