Taxikár nechcel odviezť ženu na vozíku, kričal na ňu a doslova jej nedovolil nastúpiť: Zastali sa jej však vtedy cudzí ľudia!

Keď chcela mladá žena na vozíku nastúpiť do taxíka, muž ju nevyberavo odmietol zviezť. Cítila sa ponížená, ale reakcia ostatných ľudí bola neuveriteľná.

Rozhodla sa s nemilou skúsenosťou podeliť na svojom TikToku.

V posledných rokoch sa robí veľa na to, aby sa invalidným ľuďom uľahčil ich každodenný život. Jazdí množstvo bezbariérových spojov a vstupy do budov sú tiež na väčšine miest prispôsobené ľuďom na vozíčku. Povedali by ste si, že hendikepovaným sú všetci ochotní pomôcť, ak to potrebujú.

Zdá sa však, že nie každý má otvorené srdce a ochotu pomôcť, a to dokonca ani v prípade, že ho to nestojí takmer nič.

Shannon Murray je britská modelka a herečka, ktorá sa v 14 rokoch zranila pri potápaní. Odvtedy je ochrnutá od pása dole a je odkázaná na invalidný vozík. Táto nepriazeň osudu ju však nezastavila a sama dokázala, že aj s postihnutím si môžete stále plniť svoje sny. Stala sa totiž prvou britskou modelkou na invalidnom vozíku.

To, čo sa jej nedávno stalo, ju však znova prinútilo si uvedomiť, že nie všetci sú ochotní brať postihnutých ľudí rovnako ako kohokoľvek iného.

O trápny a pre ňu ponižujúci incident sa postaral jeden taxikár v Cardiffe, ktorý ju odmietol vziať do svojho auta.

Čakala na stanovišti taxíkov, až na ňu príde rad. Keď taxík zastavil na začiatku frontu a Shannon chcela otvoriť dvere u spolujazdca, aby mohla nastúpiť, taxikár ju rázne odmietol.

Začal na ňu kričať, že ju nevezme, pretože sa mu do auta nezmestí jej vozík.

Bola jeho konaním nesmierne zaskočená, už len to, ako na ňu kričal a nechcel sa normálne dohodnúť. Snažila sa mu vysvetliť, že jej vozík je veľmi skladný a zmestí sa do kufra každého auta. Taxikár však bol neoblomný. Shannon mu povedala, že nesmie odmietnuť pasažiera len kvôli tomu, že je handicapovaný, a chcela od neho číslo jeho licencie, aby všetko mohla oznámiť jeho nadriadenému.

Medzitým prišiel ďalší taxík s oveľa ochotnejším vodičom. Nechal ženu nastúpiť, jej vozík dal do kufra a povedal jej, že taxikár pred ním urobil chybu a mal ju nabrať. Trochu sa jej uľavilo, že snáď skutočne ide len o ojedinelý incident. To, čo sa však stalo potom, ju takmer dohnalo k slzám.

Neochotný taxikár totiž vyzval ďalšieho čakajúceho, nech si nastúpi.

Ten však celý incident pozoroval a odmietol k tomuto taxikárovi nastúpiť. Úplne rovnako zareagovalo ďalších sedem ľudí, ktorí stáli v rade na taxík. Nikto z nich si nechcel sadnúť do auta s takto hrubým vodičom. Shannon na záver svojho príspevku napísala:

„Nepoznám vaše mená, milí ľudia, ale chcem poďakovať všetkým z vás, ktorí ste stáli v tomto rade a podporili ma svojou reakciou. Ďakujem vám všetkým.“

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Prečítajte si tiež: